Recrutari Helperi

Moderators: Creator, Helper, Super Game Master, Game Developer, Game Master

Clone
Game Master
Game Master

03 Dec 2019, 21:44

Image

Dragi jucători,

Echipa noastră este într-o continuă campanie de recrutare a jucătorilor "unicorn", care dispun de determinare şi timp liber pentru a ne ajuta să ne ducem la bun sfârşit misiunile din spatele cortinei. Suntem în căutare de oameni activi, dornici să îmbunătăţească calitatea jocului, persoane calme, răbdătoare, care pot media cu uşurinţă diverse situaţii conflictuale şi care să nu dea curs altora.

Image

- Oferirea de răspunsuri în "PM" la întrebările jucătorilor.
- Sancţionarea jucătorilor care nu respectă regulamentul chat-ului.
- Raportarea de jucători care utilizează programe ilegale.
- Raportarea de bug-uri (găsite de jucători sau de către ei însăşi).
- Transmiterea sugestiilor proprii/ale jucătorilor către superiori.

Image

- Helperii vor acea acces la comenzi pentru a asigura liniştea în joc.
- Helperii vor primi salariu (în MD - Monede Dragon), săptămânal, în funcţie de activitate (minute petrecute pe joc + implicare în buna funcţionare a server-ului).
- Helperii dispun de bonusuri în funcţie de implicare, campanii ce ţin de activitatea în plus, pe lângă responsabilităţile prestabilite.

Image

1. Vârsta minimă este de 17 ani.
2. Folosirea corectă a limbii române.
3. Limba engleză este obligatorie (un nivel decent, conversaţional). Cunoaşterea altor limbi precum: germană/turcă/poloneză/italiană/franceză etc. este contituit un avantaj considerabil.
4. Minim 6k minute petrecute pe server.
5. Cunoaşterea regulamentului serverului şi respectarea acestuia.

Dacă consideri că eşti potrivit pentru acest grad, te rugăm să laşi un reply în acest topic, conform următorului model:
Nume în joc:
Prenume:
Vârstă:
Adresă de Discord (obligatoriu)*:
Minute petrecute pe joc:
Câte ore poţi sta pe joc (minim-maxim + de la cât la cât):
Scurtă descriere:
Aţi avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Dacă da, detaliaţi:
De ce te consideri potrivit/ă pentru gradul de [H]?:
Cu ce poţi contribui în ajutorul nostru? (idei gameplay/design/traduceri etc.):

*Cei selectaţi pentru interviu vor primi add pe Discord, urmând a fi îndrumaţi.

*Cererile vor rămâne deschise o săptămână.
zuzu98

03 Dec 2019, 21:54

Nume în joc:RazhorFarm
Prenume:Ionut
Vârstă:24
Adresă de Discord (obligatoriu)*:Razhor #9117
Minute petrecute pe joc:7286
Câte ore poţi sta pe joc (minim-maxim + de la cât la cât):5 sau 6 ore minim Dimineata si seara
Scurtă descriere:Nu le am cu descrieri imi pare foarte rau, dar va asigur ca sunt foarte serios in ce priveste treaba pe server gen sa raspund la PM si tot ce trebe facut
Aţi avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Dacă da, detaliaţi:Nu
De ce te consideri potrivit/ă pentru gradul de [H]?:Ma consider potrivit pentru ca stiu ce trebe sa fac, stiu cum sa ma comport cu playeri, si am o vechime de Chat moderator 3 ani
Cu ce poţi contribui în ajutorul nostru? (idei gameplay/design/traduceri etc.):idei gameplay
Last edited by zuzu98 on 03 Dec 2019, 22:12, edited 1 time in total.
marinsabin1999

03 Dec 2019, 21:58

Nume în joc:Incubus
Prenume:Sabin-Gabriel
Vârstă:20
Adresă de Discord (obligatoriu)*:Incubus#4241
Minute petrecute pe joc:10.2k
Câte ore poţi sta pe joc (minim-maxim + de la cât la cât):de la 11 dimineata pana seara pe la 11 12 cam 10 -12 ore pe zi
Scurtă descriere:Persoana deschisa la minte ,spirit de echipa ,si deschis la nou
Aţi avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Dacă da, detaliaţi:da,acum 7 luni aveam coleg de cont si din cauza lui am primit ban
De ce te consideri potrivit/ă pentru gradul de [H]?:Imi place sa ajut playerii noi , si sa ii sustin in diverse probleme
Cu ce poţi contribui în ajutorul nostru? (idei gameplay/design/traduceri etc.):Pot ajuta la traducere din engleza in romana stiu engleza9/10
Eto

03 Dec 2019, 22:05

Nume în joc: Rowina
Prenume: Raluca
Vârstă: 27
Adresă de Discord (obligatoriu)*: Rowina#8338
Minute petrecute pe joc: 27k
Câte ore poţi sta pe joc (minim-maxim + de la cât la cât): intre 15/20 h
Scurtă descriere: Simpla, sârguincioasa, nu sunt o perfectionista.... Dar încerc sa fac totul cat mai okay. O FIRE RĂBDĂTOARE
Aţi avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Dacă da, detaliaţi: am primit recent block-chat
De ce te consideri potrivit/ă pentru gradul de [H]?:
Cu ce poţi contribui în ajutorul nostru? (idei gameplay/design/traduceri etc.): Pai apreciez acest server foarte mult, incat imi pierd cam tot timpul pe el.
Imi place sa ajut playeri, raspund zilnic la 50/60 pm uri in ajutorul playerilor si avand cele mai sus menționate, mi-ar place sa fac acest lucru oficial.
Legate de ideei pentru server, am, chiar am cateva care vor bucara pe toata lumea, inclusiv superiori.
Last edited by Eto on 03 Dec 2019, 22:08, edited 1 time in total.
:twisted: :twisted:
futincuranal112

03 Dec 2019, 22:05

Nume în joc: Huskyez112
Prenume: George
Vârstă: 20 de ani
Adresă de Discord (obligatoriu)*: HUSKYy#4005
Minute petrecute pe joc: 19187 minute
Câte ore poţi sta pe joc (minim-maxim + de la cât la cât): In medie pot sta pe zi maxim 9 sau 10 ore si in zilele lucratoare de la ora 1 dupa amiaza pana seara
Scurtă descriere: Ma numesc Dragos George si sunt interesat de aceasta oportunitate deoarece doresc sa ma implic cu drag in dezvoltarea si ajutarea serverului
Aţi avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Dacă da, detaliaţi: Nu am avut nici un antecedent cu nimeni.
De ce te consideri potrivit/ă pentru gradul de [H]?: Pentru ca vreau sa ma implic si pentru ca as raspunde cu mare drag tuturor playerilor la intrebarile lor.
Cu ce poţi contribui în ajutorul nostru? (idei gameplay/design/traduceri etc.): As putea contribui cu diferite idei deoarece am jucat destul de mult acest metin si cunosc unele nemultumiri ale jucatorilor.
Dovada ore : https://imgur.com/a/GfCqyEa
Rzw2

03 Dec 2019, 22:17

Nume în joc:Rzw2
Prenume: Răzvan.
Vârstă: 23
Adresă de Discord (obligatoriu)*: Rzw#4635
Minute petrecute pe joc: 9492
Câte ore poţi sta pe joc (minim-maxim + de la cât la cât): 5-6h, depinde si de zi
Scurtă descriere: sunt o persoane resposabilă și cu bunul simț ;)
Aţi avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Dacă da, detaliaţi: Nu, n-am ajunt niciun incident.
De ce te consideri potrivit/ă pentru gradul de [H]?:Pentru că eu cred că aș putea să ajutserverul și anume playeri pe joc cu intrebarile acestora, în principiu cei noi care nu cunosc foarte bine acest metin.
Cu ce poţi contribui în ajutorul nostru? (idei gameplay/design/traduceri etc.): Cred că v-aș putea ajuta in design, am mai lucrat in photoshop.
theodorr

03 Dec 2019, 22:25

Nume în joc: Hunterel
Prenume: Teodor
Vârstă: 21
Adresă de Discord (obligatoriu)*: Hunterel#3616
Minute petrecute pe joc: 3k - pana se inchid cererile, voi avea 6k minim
C[/size]âte ore poţi sta pe joc (minim-maxim + de la cât la cât): Lucrand de acasa, programul imi permite sa petrec destul de multe ore pe joc, la orice interval al zilei.
Scurtă descriere: Mereu mi-a placut sa ajut oamenii din jurul meu; Open minded, perseverent
Aţi avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Dacă da, detaliaţi:Nu
De ce te consideri potrivit/ă pentru gradul de de [H]?:In primul rand, am o experienta de joc de aprox. 10 ani, motiv pentru care cred ca acele "3k minute" petrecute pe acest server, nu ar trebuie sa fie factorul determinant al deciziei luate de catre echipa. In al doilea rand, am facut parte din Stafful altor servere de Metin, cat si a altor jocuri, prin urmare, am o experienta destul de vasta atunci cand vine vorba de a ajuta oamenii, interactiona sau a pastra o buna/profesionala relatie cu ceilalti (Job-ul m-a ajutat si ma ajuta mult in acest sens). Ceea ce tine de Metin2, am avut functia de GM pe alte servere destul de cunoscute pe vremea lor(nu dau nume decat in privat), unde nu am avut niciodata incidente neplacute, si mi-am pastrat functia fara probleme pe o perioada indelungata. Un alt motiv, pe langa cele pe care nu o sa le enumar, pentru care ma consider potrivit pentru pozitia de Helper, este faptul ca sunt o persoana serioasa, perseverenta, prietenoasa si caruia ii face placere sa-i ajute pe cei din jur. Atat virtual cat si in lumea reala.
Cu ce poţi contribui în ajutorul nostru? (idei gameplay/design/traduceri etc.): Idei gameplay si traduceri in sau din limba engleza. (Am locuit 7 ani in Anglia, nivelul cunostintei limbii engleze, este unul avansat)
Last edited by theodorr on 07 Dec 2019, 13:39, edited 6 times in total.
Wake

03 Dec 2019, 22:29

Nume în joc: Am numele in joc Wake, la fel ca pe forum.
Prenume: Ionut.
Vârstă: Varsta tanara de 16 ani.
Adresă de Discord (obligatoriu)*: Desigur, wake#7437.
Minute petrecute pe joc: Pana acuma am petrecut 20,559 minutes (343.31667 hours)
Câte ore poţi sta pe joc (minim-maxim + de la cât la cât): Depinde, mereu ajung acasa de la liceu in jurul orelor -->(14:00-15:00), va asigur ca pot juca minim 5 ore pe zi.
Scurtă descriere: Sunt un baiat cu o varsta de 16 ani, ma numesc Cristian-Ionut, numele meu de 'scena' sunt din Bucuresti, respect pe oricine ma respecta, nu caut certuri aiurea ,imi place sa imi fac prieteni si sa vorbesc cu lumea, atata pot spune mometand restul le descoperim impreuna.
Aţi avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Dacă da, detaliaţi: Nu, n-am avut nici macar mute.
De ce te consideri potrivit/ă pentru gradul de [H]?: Pentru ca pentru o asemenea functie trebuie maturitate si seriozitate, care la mine nu lipsesc niciodata, sa nu uitam de respect.
Shisha

03 Dec 2019, 22:32

Nume în joc: Shisha
Prenume: Ionuţ - Manuel
Vârstă: 20 de ani -22/03/1999-
Adresă de Discord (obligatoriu)*: MrJowk#4207
Minute petrecute pe joc: 23.005 minute .
Câte ore poţi sta pe joc (minim-maxim + de la cât la cât): În medie de 6-7 ore pe zi ( nu am anumite ore , depinde de zi ) .
Scurtă descriere: Nu mă prea pricep eu să îmi fac o descriere însă voi încerca .
Mă numesc Ionuţ am 20 de ani şi locuiesc în Spania de aproximativ 6 ani , am o fire destul de temperată şi sunt o persoană destul de modestă . Îmi place să socializez şi să cunosc persoane noi .
Aţi avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Dacă da, detaliaţi: Nu .
De ce te consideri potrivit/ă pentru gradul de [H]?: Mă consider potrivit pentru acest grad deoarece pot îndruma şi ajuta orice jucător cu informaţii legate de joc astfel încât să le fac gameplay-ul mai uşor şi plăcut .
Cu ce poţi contribui în ajutorul nostru? (idei gameplay/design/traduceri etc.): Idei gameplay .
PostMalone

03 Dec 2019, 22:35

Nume în joc:PostMalone
Prenume:Vali
Vârstă:19 ani
Adresă de Discord (obligatoriu)*:Vali #1174
Minute petrecute pe joc:Nu am minutele necesare pentru aceasta cerere , dar fiind membru al acestei comunitati din 2016 , avand o perioada indelungata de inactivitate din pricina unor probleme de sistem , acum am revenit in forta , pe langa experienta pe care o am pe metin (joc de 7 ani aproape :D )
Câte ore poţi sta pe joc (minim-maxim + de la cât la cât):minim 4 maxim 6-7 ore( In special pe seara frecventez metinul)
Scurtă descriere:Ce pot sa spun despre mine ? Sunt foarte implicat , daca imi pun in cap un scop/o dorinta nu ma las pana nu o indeplinesc , si ma consider rabdator.
Aţi avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Dacă da, detaliaţi:Am avut un ban de scurta durata , din pricina unei confuzii pe care Jotaro a facut-o.
De ce te consideri potrivit/ă pentru gradul de [H]?:Pentru a raspunde la cat mai multe intrebari ale playerilor in privinta jocului si pentru o desfasurare cat mai linistita a jocului.
Cu ce poţi contribui în ajutorul nostru? (idei gameplay/design/traduceri etc.):Cu designe-ul stau mai prost insa la idei de gameplay ma descurc , iar la traduceri(in engleza) sunt de parere ca ma descurc!
Post Reply