[Recrutări Helperi] - Devino parte din echipă!

User avatar
rev6th
Administrator
Administrator
Posts: 122
Joined: 11 Feb 2019, 13:35
Location: 到处

Image




Dragi jucători,

Echipa noastră este într-o continuă campanie de recrutare a jucătorilor "unicorn", care dispun de determinare şi timp liber pentru a ne ajuta să ne ducem la bun sfârşit misiunile din spatele cortinei. Suntem în căutare de oameni activi, dornici să îmbunătăţească calitatea jocului, persoane calme, răbdătoare, care pot media cu uşurinţă diverse situaţii conflictuale şi care să nu dea curs altora.



Image


- Oferirea de răspunsuri în "PM" la întrebările jucătorilor.
- Sancţionarea jucătorilor care nu respectă regulamentul chat-ului.
- Raportarea de jucători care utilizează programe ilegale.
- Raportarea de bug-uri (găsite de jucători sau de către ei însăşi).
- Transmiterea sugestiilor proprii/ale jucătorilor către superiori.



Image


- Helperii vor acea acces la comenzi pentru a asigura liniştea în joc.
- Helperii vor primi salariu (în MD - Monede Dragon), săptămânal, în funcţie de activitate (minute petrecute pe joc + implicare în buna funcţionare a server-ului).
- Helperii dispun de bonusuri în funcţie de implicare, campanii ce ţin de activitatea în plus, pe lângă responsabilităţile prestabilite.


Image


1. Vârsta minimă este de 18 ani.
2. Folosirea corectă a limbii române.
3. Limba engleză este obligatorie (un nivel decent, conversaţional). Cunoaşterea altor limbi precum: germană/turcă/poloneză/italiană/franceză etc. este contituit un avantaj considerabil.
4. Minim 10k minute petrecute pe server.
5. Cunoaşterea regulamentului serverului şi respectarea acestuia.


Dacă consideri că eşti potrivit pentru acest grad, te rugăm să laşi un reply în acest topic, conform următorului model:
Nume în joc:
Prenume:
Vârstă:
Adresă de Discord (obligatoriu)*:
Minute petrecute pe joc:
De cât timp liber dispui (pentru joc + interval orar):
Scurtă descriere:
Sunteţi de acord să fiţi contactat oricând este necesar ajutorul dvs.?:
Vă consideraţi o persoană responsabilă, ce dispune de timp pentru a ajuta comunitatea?:
Aţi avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Dacă da, detaliaţi:
Întrebare: Într-o situaţie conflictuală între doi jucători X şi Y, în care X are dreptate, însă se exprimă foarte agresiv, iar Y ştie că nu are dreptate, însă atitudinea agresivă a jucătorului X îl face să nu renunţe întru câştigarea argumentului, ce atitudine adoptaţi pentru a linişti "apele"?:

Image


Acesta se va desfăşura într-o conversaţie privată, în care vom analiza fiecare jucător selectat pentru postul de helper, îi vom testa cunoştinţele legate de server + capacitatea de a întreţine o conversaţie (atât în română, cât şi în engleză - 20%).
Cei selectaţi pentru interviu vor primi add pe Discord, iar calitatea interviului va desemna întocmai cine va intra în Staff.
Interviul va conţine o serie de întrebări din joc (drop, în special).


*Cererile vor rămâne deschise permanent, noi asumându-ne dreptul de a selecta periodic un jucător pentru interviu, în momentul în care echipa va avea nevoie de ajutor în plus. Formulaţi-vă cererile cât mai responsabil cu putinţă!


_____________________________________________________________

Dear players,

Our team is in a continuous recruitment campaign for "unicorn" players who have the determination and leisure time to help us to complete the missions behind the curtain. We are looking for active people, eager to improve the quality of the game, calming and patient people who can easily mediate various conflicting situations and who does not encourage them.


Image



- Providing answers in "PM" to the player questions.
- Penalizing players who do not follow the chat rules.
- Reporting the players using illegal programs.
- Reporting bugs (found by players or by themselves).
- Submitting your own / players' suggestions to superiors.



Image



- Helpers will have access to orders to ensure a smoothly game.
- Helpers will receive salary (in MD - Dragon Coins), weekly, depending on their activity (minutes spent on the game + involvement in the good functioning of the server).
- Helpers will receive bonuses based on engagement, campaigning for extra activity, in addition from predefined responsibilities.



Image



1. The minimum age is 18 years old.
2. Proper use of the English language.
3. Knowledge of other languages such as German / Turkish / Polish / Italian / French etc. there is a considerable advantage.
4. Minimum 10k minutes spent on the server.
5. Know and respect the rules of the server.

If you think you are suitable for this grade, please leave an answer to this topic according to the following model:
In game name:
First name:
Age:
Country:
Discord id (Required) *:
Minutes played on game:
How much free time do you have (to play + time interval):
Short description:
You agree to be contacted whenever your help is requested:
Are you a responsible person who has time to help the community?:
Did you have a history on the game? (Block-chat / Ban) If yes, please specify:
Question: In a conflictual situation between two players X and Y, where X is right, but it is very aggressive, and Y knows he's wrong, but the aggressive attitude of player X it makes him do not give up in winning the argument. What attitude you will adopt to calm down the situation?

Image

This will take place in a private conversation, where we will analyze each player selected for the helper, we will test his / her knowledge of the server + ability to hold a conversation.

Those selected for the interview will receive add to Discord, and the quality of the interview will indicate exactly who will join the Staff.
The interview will contain a number of questions in the game (drop in particular).


* Requests will remain open permanently, assuming the right to periodically select a player for the interview when the team will need extra help. Make your requests as responsible as possible!
User avatar
andreithq
Posts: 3
Joined: 01 Mar 2019, 12:00

Nume în joc:bNk
Prenume:Andrei
Vârstă:21
Adresă de Discord (obligatoriu)*:andreibnk#5890
Minute petrecute pe joc: 14779
De cât timp liber dispui (pentru joc + interval orar): depinde de zi online pot fi si 14-15h sau 2-3 ore interval dimineata , seara
Scurtă descriere: Foarte sociabil , rabdator , descurcaret
Sunteţi de acord să fiţi contactat oricând este necesar ajutorul dvs.?: Da
Vă consideraţi o persoană responsabilă, ce dispune de timp pentru a ajuta comunitatea?: Da
Aţi avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Dacă da, detaliaţi: Da am fost banat pentru ca am gasit pe un grup de metin2 contul unui vip
Întrebare: Într-o situaţie conflictuală între doi jucători X şi Y, în care X are dreptate, însă se exprimă foarte agresiv, iar Y ştie că nu are dreptate, însă atitudinea agresivă a jucătorului X îl face să nu renunţe întru câştigarea argumentului, ce atitudine adoptaţi pentru a linişti "apele"?:
Ii rog pe amandoi sa se calmeze , iar dupa ce se calmeaza sa discutam linistiti despre problema si astfel vom prinde mincinosu
User avatar
ionglanetasu
Posts: 4
Joined: 18 Feb 2019, 17:06

Nume în joc: IonGlanetasu ( contul spart ). Actualul este IonGG
Prenume: cipi
Vârstă:18
Adresă de Discord (obligatoriu)*: IonGlanetasu#0195
Minute petrecute pe joc: cca 16000, contul a fost spart si am altul acum
De cât timp liber dispui (pentru joc + interval orar):dupa ora 2-3 dupamiaza pana tarziu
Scurtă descriere: ajutator, de treaba, respunzator, bine crescut (lasand deoparte micile antecedente)
Sunteţi de acord să fiţi contactat oricând este necesar ajutorul dvs.?: da
Vă consideraţi o persoană responsabilă, ce dispune de timp pentru a ajuta comunitatea?: mai mult ca sigur, mai ales fiind unul poate probabil singurul metin pe care am jucat si toate propunerile si bugurile erau luate in considerare
Aţi avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Dacă da, detaliaţi: block chat din abuz si ca strigasem de vreo 2 ori ca dau aici pe acolo, greseala se plateste.
Întrebare: Într-o situaţie conflictuală între doi jucători X şi Y, în care X are dreptate, însă se exprimă foarte agresiv, iar Y ştie că nu are dreptate, însă atitudinea agresivă a jucătorului X îl face să nu renunţe întru câştigarea argumentului, ce atitudine adoptaţi pentru a linişti "apele"?:
Ascult ambele parti, incerc sa ajung intr un punct logic de la care si unde s-a ajuns cearta iar daca cei doi nu se potolesc dupa un avertisment,
vor primit mute chat in functie de gravitatea sau excesivitatea de cuvinte injurioase.
Tin sa mentionez ca am cunostiinte in engleza de nivelul C1 spre C2, franceza si putina germana
User avatar
kenwy
Posts: 3
Joined: 20 Mar 2019, 22:43

Nume în joc: Kenwy
Prenume: Alex
Vârstă: 18
Adresă de Discord (obligatoriu)*: Kenwy#0896
Minute petrecute pe joc: 18.889 http://prntscr.com/n6mlgn
De cât timp liber dispui (pentru joc + interval orar): aproximativ 6ore seara(cateodata si mai mult in functie de facultate)
Scurtă descriere: Vreau H deoarece serverul imi pare foarte interesant si doresc sa ma implic in dezvoltarea lui si in ajutarea incepatorilor care sunt ignorati cand nu sunt H on sa ii ajute, cunosc limba italiana, pot ajuta playeri italieni
Sunteţi de acord să fiţi contactat oricând este necesar ajutorul dvs.?: Da
Vă consideraţi o persoană responsabilă, ce dispune de timp pentru a ajuta comunitatea?: Da, am destul timp
Aţi avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Dacă da, detaliaţi: Pe joc nu, doar pe forum, am primit WARN pentru ca am dat reply la reclamatia lui NarutoOwO
Întrebare: Într-o situaţie conflictuală între doi jucători X şi Y, în care X are dreptate, însă se exprimă foarte agresiv, iar Y ştie că nu are dreptate, însă atitudinea agresivă a jucătorului X îl face să nu renunţe întru câştigarea argumentului, ce atitudine adoptaţi pentru a linişti "apele"?: Jucatorul X primeste avertisment sa se calmeze urmat de mute daca continua si aduce jigniri la adresa jucatorului Y, daca jucatorul Y are o atitudine agresiva ca si jucatorul X primeste aceleasi sanctiuni, daca in schimb este calm, vorbeste frumos si doar aduce argumente discutie fara al ataca pe jucatorul X nu pot sa ii fac nimic, eventual sa ii dau PM explicandui varianta corecta.
Last edited by kenwy on 03 Apr 2019, 03:39, edited 1 time in total.
User avatar
CruelSun
Posts: 2
Joined: 28 Mar 2019, 22:14

Nume în joc: CruelSun
Prenume: Cristian
Vârstă: 20
Adresă de Discord (obligatoriu)*: Cristian#6637
Minute petrecute pe joc: 15 000 minute. Farmer+pvp
De cât timp liber dispui (pentru joc + interval orar): In mare parte intre orele 17:00 - 00:30
Scurtă descriere: Numele meu este Cristian, am 20 de ani si studiez ICT software engineering in Olanda. Sunt cunoscator de limba engleza, o vorbesc in fiecare zi si invat in ea. Joc metin2 de cand eram mic. Am mai luat pauze dar m-am apucat de ceva timp mai serios. Sunt o fire foarte deschisa, comunictiva si ambitioasa. Consider ca mereu caut logica si sens in orice, sunt o fire calma si care se concentreaza pe dezvoltrea mea personala atat singur cat si prin comunicarea cu cei din jurul meu. Sunt strict atunci cand este nevoie dar si intelegator in anumite situatii. Toate fiind spuse, atunci cand vreau sa ma concentrez si sa ma dedic unui lucru o fac cu tarie si pasiune.
Sunteţi de acord să fiţi contactat oricând este necesar ajutorul dvs.?: Da, in general voi fi capabil sa raspund cu actiuni la apel.
Vă consideraţi o persoană responsabilă, ce dispune de timp pentru a ajuta comunitatea?: Desigur.
Aţi avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Dacă da, detaliaţi: Am avut mute pentru ca am scris acum ceva timp dau acolo pe aici dar am scris numele serverului.
Întrebare: Într-o situaţie conflictuală între doi jucători X şi Y, în care X are dreptate, însă se exprimă foarte agresiv, iar Y ştie că nu are dreptate, însă atitudinea agresivă a jucătorului X îl face să nu renunţe întru câştigarea argumentului, ce atitudine adoptaţi pentru a linişti "apele"?: In primul rand ma voi asigura ca se opresc din a se certa si ma asculta. Le voi spune ca indiferent cat se cearta acum nu vor schimba nimic unul la celalalt sau situatia nu va decurge diferit. Voi spune cum sta treaba cu adevarat, adevarul, si de ce lucrurile sunt in felul respectiv si le voi sugera sa nu se mai certe. In situatia in care intervine un limbaj colorat ii voi avertiza ca exista consecinte.
Image

Dmg metine 120
User avatar
Pasha98
Posts: 2
Joined: 23 Mar 2019, 03:10

Nume în joc: Pasha
Prenume: Daniel
Vârstă: 18
Adresă de Discord (obligatoriu)*: Iulian#9171
Minute petrecute pe joc:
De cât timp liber dispui (pentru joc + interval orar): In timpul saptamanii 6-7 ore (15:00:22:00), iar , in weekend in jur de 8 ore (11:00-19:00)
Scurtă descriere: Calm, rabdator, serios. Restu las la aprecierea voastra :)
Sunteţi de acord să fiţi contactat oricând este necesar ajutorul dvs.?: Da
Vă consideraţi o persoană responsabilă, ce dispune de timp pentru a ajuta comunitatea?: Sigur
Aţi avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Dacă da, detaliaţi: Nu
Întrebare: Într-o situaţie conflictuală între doi jucători X şi Y, în care X are dreptate, însă se exprimă foarte agresiv, iar Y ştie că nu are dreptate, însă atitudinea agresivă a jucătorului X îl face să nu renunţe întru câştigarea argumentului, ce atitudine adoptaţi pentru a linişti "apele"?: Atata timp cat "x" nu-l jigneste pe "y" incerc sa-i explic ca are dreptate si sa se calmeze , iar lui "y" ii spun sa inceteze cu afirmatiile pentru ca nu sunt adevarate.
User avatar
Flavius07
Posts: 2
Joined: 03 Apr 2019, 09:01

Nume în joc:FlawPVP
Prenume:Flavius
Vârstă:17 si jumătate
Adresă de Discord (obligatoriu)*:Flavius#6525
Minute petrecute pe joc:60000
De cât timp liber dispui (pentru joc + interval orar):4-5 ore/zi poate chiar mai mult
Scurtă descriere: Vreau sa devin helper pentru a ajuta comunitatea, a le Răspunde la întrebări și pentru a tine un limbaj adecvat pe server.
Sunteţi de acord să fiţi contactat oricând este necesar ajutorul dvs.?:Da
Vă consideraţi o persoană responsabilă, ce dispune de timp pentru a ajuta comunitatea?:
Aţi avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Dacă da, detaliaţi:Nu
Întrebare: Într-o situaţie conflictuală între doi jucători X şi Y, în care X are dreptate, însă se exprimă foarte agresiv, iar Y ştie că nu are dreptate, însă atitudinea agresivă a jucătorului X îl face să nu renunţe întru câştigarea argumentului, ce atitudine adoptaţi pentru a linişti "apele"?:Prima data incerc sa i liniștesc pe cei doi, după care ii explic lui y ca x are dreptate, încercând sa l liniștesc pe x in același timp.
User avatar
sHaaaFy
Posts: 10
Joined: 28 Mar 2019, 20:57

Nume în joc: sHaaaFy
Prenume: Mustafa
Vârstă: 26
Adresă de Discord (obligatoriu)*: sHaaaFy#6065
Minute petrecute pe joc: 8459, in crestere
De cât timp liber dispui (pentru joc + interval orar): In jur de 10 ore, n-am un interval exact dar cu aproximatie (12:00-14/15) (18:00-3/4 dim)
Scurtă descriere: Imi place serveru si doresc sa ajut comunitatea.
Sunteţi de acord să fiţi contactat oricând este necesar ajutorul dvs.?: Da
Vă consideraţi o persoană responsabilă, ce dispune de timp pentru a ajuta comunitatea?: Da
Aţi avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Dacă da, detaliaţi: Nu
Întrebare: Într-o situaţie conflictuală între doi jucători X şi Y, în care X are dreptate, însă se exprimă foarte agresiv, iar Y ştie că nu are dreptate, însă atitudinea agresivă a jucătorului X îl face să nu renunţe întru câştigarea argumentului, ce atitudine adoptaţi pentru a linişti "apele"?: Nu conteaza cine are dreptate. Vor primi mute pe masura in functie de gravitatea limbajului si automat vor inceta discutia amandoi.
User avatar
Raul
Posts: 7
Joined: 25 Jan 2019, 13:04

Nume în joc: KratosRaul
Prenume: Raul
Vârstă: 20
Adresă de Discord (obligatoriu)*: kratosraul
Minute petrecute pe joc: 25k
De cât timp liber dispui (pentru joc + interval orar): 14-22
Scurtă descriere: Ma consider un tip amuzant, căruia ii place sa ajute.
Sunteţi de acord să fiţi contactat oricând este necesar ajutorul dvs.?: Da
Vă consideraţi o persoană responsabilă, ce dispune de timp pentru a ajuta comunitatea?: Da, am facut-o și încă o fac
Aţi avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Dacă da, detaliaţi: Nu am avut niciodata.
Întrebare: Într-o situaţie conflictuală între doi jucători X şi Y, în care X are dreptate, însă se exprimă foarte agresiv, iar Y ştie că nu are dreptate, însă atitudinea agresivă a jucătorului X îl face să nu renunţe întru câştigarea argumentului, ce atitudine adoptaţi pentru a linişti "apele"?
Răspuns: Dacă cei doi folosesc un limbaj neadecvat, îi voi avertiza pe amandoi si voi încerca sa i conving sa renunțe la cearta. Daca limbajul colorat este in continuare folosit, se va pedepsi cu mute.
User avatar
ParinteleDaniel
Posts: 8
Joined: 26 Feb 2019, 01:34
Location: La mă-ta acasă

Nume în joc PATRIARHUL
Prenume:Alex
Vârstă:19
Adresă de Discord (obligatoriu)*: alex99#7608
Minute petrecute pe joc:68,000
De cât timp liber dispui (pentru joc + interval orar):7, 8 ore depinde de timpul acordat
Sunteţi de acord să fiţi contactat oricând este necesar ajutorul dvs.?: Da, pentru a inmunatati modul de joc si rezolvarea anumitelor probleme
Vă consideraţi o persoană responsabilă, ce dispune de timp pentru a ajuta comunitatea?: Da, vreau sa ii indrum si sa-i ajut in orice caz si moment al curiozitatii lui, pentru buna placere a jocului si momentele petrecute pe server.
Aţi avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Dacă da, detaliaţi: Da, a fost cazul doar de mut, am avut mici scapari la inceput, dar toata lumea greseste, asta a fost si in cazul meu.
Întrebare: Într-o situaţie conflictuală între doi jucători X şi Y, în care X are dreptate, însă se exprimă foarte agresiv, iar Y ştie că nu are dreptate, însă atitudinea agresivă a jucătorului X îl face să nu renunţe întru câştigarea argumentului, ce atitudine adoptaţi pentru a linişti "apele"?: Pai, le-as da un prim advertisment, daca nu se rezolva conflictul ia-si sanctiona conform regulamentului, pentru a nu se tulbura linistea celor ce isi petrec timpul pe server.
Last edited by ParinteleDaniel on 02 May 2019, 07:20, edited 1 time in total.
I have a simple philosophy: Fill what’s empty. Empty what’s full. Image
Locked