[HELPER TEAM] Recrutări - Rodnia 2

User avatar
rev6th
Administrator
Administrator
Posts: 122
Joined: 11 Feb 2019, 13:35
Location: 到处

Image

Dragi jucători,

Datorită faptului că, urmează o serie de noi update-uri, iar jucătorii noi vor avea nevoie din ce în ce mai mult ajutor cu diferite informaţii legate de joc, dorim să menţinem echipa de helperi la un număr decent, care să facă faţă cerinţelor jucătorilor şi să dispună de timp liber pentru a-i ajuta pe aceştia şi de a menţine o atmosferă liniştită pe server. Suntem în căutare de oameni activi, dornici să îmbunătăţească calitatea jocului, persoane calme, răbdătoare, care pot media cu uşurinţă diverse situaţii conflictuale.


Responsabilităţi:
- Oferirea de răspunsuri în "PM" la întrebările jucătorilor.
- Sancţionarea jucătorilor care nu respectă regulamentul chat-ului.
- Raportarea de bug-uri (găsite de jucători sau de către ei însăşi).

Beneficii:
- Helperii vor acea acces la comenzi pentru a asigura liniştea în joc.
- Helperii vor primi salariu (în MD - Monede Dragon), o dată la două săptămâni, în funcţie de activitate (minute petrecute pe joc + implicare în buna funcţionare a server-ului).

Criterii de selecţie:
1. Vârsta minimă este de 18 ani.
2. Folosirea corectă a limbii române.
3. Limba engleză este obligatorie (un nivel decent, conversaţional). Cunoaşterea altor limbi precum: germană/turcă/poloneză/italiană/franceză etc. este contituit un avantaj considerabil.
4. Minim 7k minute petrecute pe server.
5. Să nu aibă antecedente pe server (caractere blocate din diverse motive/chat-ul blocat de mai mult de 3 ori). Aceste lucruri se vor verifica înainte de a selecta un jucător pentru acest grad.


Dacă consideri că eşti potrivit pentru acest grad, te rugăm să laşi un reply în acest topic, conform următorului model:
Nume în joc:
Prenume:
Vârstă:
Adresă de Discord (obligatoriu)*:
Minute petrecute pe joc:
De cât timp liber dispui (pentru joc + interval orar):
Alte cuvinte:
Cum va decurge interviul pentru viitorii helperi?
Acesta se va desfăşura într-o conversaţie privată, în care vom analiza fiecare jucător selectat pentru postul de helper, îi vom testa cunoştinţele legate de server + capacitatea de a întreţine o conversaţie (atât în română, cât şi în engleză - 20%).
Cei aleşi vor primi add pe discord, iar după interviu, vom stabili întocmai pe cine alegem dintre favoriţi.

*Cererile vor rămân deshise maxim o săptămână. Recrutările se fac pe parcurs.
*Deciziile finale sunt incontestabile, vă rugăm să nu stârniţi diverse situaţii conflictuale pe această tematică.
User avatar
ionglanetasu
Posts: 4
Joined: 18 Feb 2019, 17:06

Nume în joc: IonGlanetasu
Prenume: Cipi
Vârstă: 18 si 8 luni
Adresă de Discord (obligatoriu)*: IonGlanetasu#0195
Minute petrecute pe joc: https://imgur.com/a/maz73c1
De cât timp liber dispui (pentru joc + interval orar): 16:00 - 01:00 sau 2 dimineata, weekend mai tot timpul
Alte cuvinte: spre diferenta de alti helperi chiar vreau sa ajut serverul
Tin sa mentionez ca stiu engleza de C1 spre C2
Putina turca, franceza si putintica germana
Last edited by ionglanetasu on 17 Mar 2019, 17:47, edited 1 time in total.
User avatar
FLiGHT
Posts: 2
Joined: 13 Mar 2019, 03:18
Location: Iasi
Contact:

Nume în joc: FLiGHT
Prenume: Mihai
Vârstă: 21 de ani, fac 22 de ani pe 30 Martie.
Adresă de Discord (obligatoriu)*: FLiGHT#9258
Minute petrecute pe joc: Aici sunt minutele petrecute in joc, nu sunt totale 7.000. https://imgur.com/a/lePY0RS
De cât timp liber dispui (pentru joc + interval orar): Sunt online si dispus tot timpul 24/24 - Discord cat si joc.
Alte cuvinte: Sunt o persoana foarte calma si cu multa rabdare, ajut tot timpul si fac tot posibilul sa multumesc pe toata lumea din jurul meu. Orice intrebare si subiect este bine venit pentru a rezolva impreuna. Succes tuturor!
User avatar
Janette
Posts: 4
Joined: 17 Feb 2019, 23:32
Location: Germania

Nume în joc: Janette
Prenume: Geanina
Vârstă: 20 ani
Adresă de Discord (obligatoriu)*: ♛Jαиεттε❦♛#6455
Minute petrecute pe joc: 15820
De cât timp liber dispui (pentru joc + interval orar): 12 ore, mai mult seara(noaptea)
Alte cuvinte: Cunosc Limba Engleza , putina Spaniola ! Sunt o fire rabdatoare !
Image
User avatar
andreicr7
Posts: 1
Joined: 15 Mar 2019, 19:51

Nume în joc:TurBat
Prenume:Andrei
Vârstă:20
Adresă de Discord (obligatoriu)*:TurBat#0345
Minute petrecute pe joc:22758
De cât timp liber dispui (pentru joc + interval orar):18:00-23:30
Alte cuvinte:Sunt un om calm ... foarte calm ...stiu engleza destul de bine ..
User avatar
manuez16
Posts: 1
Joined: 15 Mar 2019, 19:56

Nume în joc:ManuBlegu
Prenume:Emanuel
Vârstă:18 si 10 luni
Adresă de Discord (obligatoriu)*: Manu#0545
Minute petrecute pe joc:aproximativ 6800, in maxim 2 saptamani se vor face 10k+
De cât timp liber dispui (pentru joc + interval orar):oricand dorect eu sa intru, nu am o limita
Alte cuvinte: Cunosc limba engleza in proportie de 70-80% , am sa raspund cu placere la intrebari,
User avatar
poNNt1k
Posts: 4
Joined: 22 Feb 2019, 17:57

Nume în joc: poNNt1k
Prenume: Cosmin
Vârstă: 21
Adresă de Discord (obligatoriu)*: poNNt1k1#8858
Minute petrecute pe joc: https://imgur.com/s6vOjTh
De cât timp liber dispui (pentru joc + interval orar): 4-6 ore maxim. Seara de la 22:00-03:00 sau chiar 04:00, depinde de zi, uneori si ziua dar asta depinde de programul meu si nu pot spune sigur cand. dar orarul de sus este sigur.
Alte cuvinte: Fata de unii helperi actuali, cam stiu sa raspund anumitor intrebari legate de drop, de farm si tot asa. Nu dau nume. De asemenea fiind revoltat de cunostintele anumitor helperi, am decis sa postez si eu o cerere in incercarea de a remedia putin lipsa unora de cunostinte.
User avatar
KanekiCosmin
Posts: 1
Joined: 15 Mar 2019, 19:53
Location: Bucharest

Nume în joc:KanekiCosmin
Prenume:Cosmin-Gabriel
Vârstă:19 si 7 luni
Adresă de Discord (obligatoriu)*:Kaneki_Cosmin#9879
Minute petrecute pe joc:11668
De cât timp liber dispui (pentru joc + interval orar):12:30-17:00 si seara de la 22:30-1:30
Alte cuvinte:Sunt o fire calma, raspund la orice intrebare,iar daca in cea mai grava situatie nu voi stii sa raspund ma voi interesa sa caut informatia nestiuta .:)De asemenea as putea sa raportez mereu bugurile existente in joc sau care vor aparea sau cele raportate de alti playeri mie.
O caracteristica a personalitatii mele:"Ofera-mi respect si vei avea tot ajutorul meu cu orice pret.":D
Last edited by KanekiCosmin on 16 Mar 2019, 00:21, edited 1 time in total.
Image
User avatar
Safrasi
Posts: 2
Joined: 28 Feb 2019, 12:02

Nume în joc:HollowII
Prenume:Andrei
Vârstă:19 ani
Adresă de Discord (obligatoriu)*:Safrasi#2200
Minute petrecute pe joc:9000
De cât timp liber dispui (pentru joc + interval orar):4-5 ore zilnic, nu am un interval anume.
Alte cuvinte:Nimic de spus .
Image
User avatar
Valorosu
Posts: 2
Joined: 14 Feb 2019, 03:55

Nume în joc:Valorosu
Prenume:Alex
Vârstă:21
Adresă de Discord (obligatoriu)*:ValorosuValoare$$#1027
Minute petrecute pe joc: 18k https://imgur.com/gjKOrtp
De cât timp liber dispui (pentru joc + interval orar): peste 5 ore depinde cat am chef sa ma joc
Alte cuvinte: Imi doresc acest grad deoarece oricum ma plictisesc si oricum ajut playeri
Image
Locked