Recrutări HELPERI - Join our team

User avatar
rev6th
Administrator
Administrator
Posts: 122
Joined: 11 Feb 2019, 13:35
Location: 到处

Image




Dragi jucători,

Echipa noastră este într-o continuă campanie de recrutare a jucătorilor "unicorn", care dispun de determinare şi timp liber pentru a ne ajuta să ne ducem la bun sfârşit misiunile din spatele cortinei. Suntem în căutare de oameni activi, dornici să îmbunătăţească calitatea jocului, persoane calme, răbdătoare, care pot media cu uşurinţă diverse situaţii conflictuale şi care să nu dea curs altora.



Image


- Oferirea de răspunsuri în "PM" la întrebările jucătorilor.
- Sancţionarea jucătorilor care nu respectă regulamentul chat-ului.
- Raportarea de jucători care utilizează programe ilegale.
- Raportarea de bug-uri (găsite de jucători sau de către ei însăşi).
- Transmiterea sugestiilor proprii/ale jucătorilor către superiori.



Image


- Helperii vor acea acces la comenzi pentru a asigura liniştea în joc.
- Helperii vor primi salariu (în MD - Monede Dragon), săptămânal, în funcţie de activitate (minute petrecute pe joc + implicare în buna funcţionare a server-ului).
- Helperii dispun de bonusuri în funcţie de implicare, campanii ce ţin de activitatea în plus, pe lângă responsabilităţile prestabilite.


Image


1. Vârsta minimă este de 17 ani.
2. Folosirea corectă a limbii române.
3. Limba engleză este obligatorie (un nivel decent, conversaţional). Cunoaşterea altor limbi precum: germană/turcă/poloneză/italiană/franceză etc. este contituit un avantaj considerabil.
4. Minim 6k minute petrecute pe server.
5. Cunoaşterea regulamentului serverului şi respectarea acestuia.


Dacă consideri că eşti potrivit pentru acest grad, te rugăm să laşi un reply în acest topic, conform următorului model:
Nume în joc:
Prenume:
Vârstă:
Adresă de Discord (obligatoriu)*:
Minute petrecute pe joc:
Câte ore poţi sta pe joc (minim-maxim + de la cât la cât):
Scurtă descriere:
Aţi avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Dacă da, detaliaţi:
De ce te consideri potrivit/ă pentru gradul de [H]?:

Image


Acesta se va desfăşura într-o conversaţie privată, în care vom analiza fiecare jucător selectat pentru postul de helper, îi vom testa cunoştinţele legate de server + capacitatea de a întreţine o conversaţie.
Cei selectaţi pentru interviu vor primi add pe Discord, iar calitatea interviului va desemna întocmai cine va intra în Staff.
Interviul va conţine o serie de întrebări din joc (drop, în special).


*Cererile vor rămâne deschise o săptămână.
User avatar
Radu433
Posts: 1
Joined: 05 Oct 2019, 20:09

Nume în joc:Oaspetii (Probabil o sa il schimb)
Prenume:Radu
Vârstă:17
Adresă de Discord (obligatoriu)*:R4du#6111
Minute petrecute pe joc:4.9k
Câte ore poţi sta pe joc (minim-maxim + de la cât la cât):in jur de 6 zilnic, 20:00-02:00, in weekend mai mult sau mai putin
Scurtă descriere:Baiat sociabil, imi place metin2.
Aţi avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Dacă da, detaliaţi:-
De ce te consideri potrivit/ă pentru gradul de [H]?:Sunt capabil sa port o conversatie si sa raspund la majoritatea intrebarilor despre drop/market.
User avatar
ciocarlia2
Posts: 1
Joined: 05 Oct 2019, 20:17

Nume în joc:Ciocarlia2 (il schimb daca e nevoie)
Prenume:Cristi
Vârstă:17
Adresă de Discord (obligatoriu)*:cicoarlia2#9990
Minute petrecute pe joc:4.9k
Câte ore poţi sta pe joc (minim-maxim + de la cât la cât):in jur de 5 zilnic, 19:00-23:00, in weekend mai mult sau mai putin
Scurtă descriere:Ma pricep sa ajut lumea atat in romana cat si in engleza,sunt sociabil si imi place mult metin2.
Aţi avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Dacă da, detaliaţi:-
De ce te consideri potrivit/ă pentru gradul de [H]?:Cunosc foarte bine mecanismul jocului si sunt capabil sa raspund la orice intrebare din cadrul acestuia.
User avatar
Helperul
Posts: 3
Joined: 12 Sep 2019, 17:41
Location: Romania
Contact:

Nume în joc:LordPain
Prenume:Ionut
Vârstă:18
Adresă de Discord (obligatoriu)*:Pain#6474
Minute petrecute pe joc:12k
Câte ore poţi sta pe joc (minim-maxim + de la cât la cât):17:00-1:00 8 ore zilnic
Scurtă descriere:Am mai fost helper pe multe servere chiar si grade superioare ,cunosc regulamentul ,nu am nevoie de google translate pentru limba engleza/greaca si doar putin pentru cea franceza ... ,Deja raspund la toate intrebarile de pe Striga sau cand cineva ma intreaba ceva in privat.Nu pot spune sigur ca stiu toate raspunsurile de pe server (nu se stie ce intrebari primesti) ,dar o sa gasesc raspunsul cat mai repede cu putinta .
Aţi avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Dacă da, detaliaţi:O singura data am primit mute 20m , fara avertizare ,pentru ca am zis unui amic "du-te drq de gay" .
De ce te consideri potrivit/ă pentru gradul de [H]? Cum am spus si mai sus deja raspund la foarte multi jucatori ,plus ca am multi timp liber,nu am eu foarte multe minute pe joc dar fac fata . Nu spun ca nu am mai avut certuri sau contraziceri pe sv,dar daca trebuie sa fiu serios nimic nu-mi distrage concentrarea. Pot face si desing daca este nevoie . :D
Last edited by Helperul on 05 Oct 2019, 21:25, edited 1 time in total.
"₮ⱧØ₴Ɇ ₩ⱧØ ĐØ ₦Ø₮ Ʉ₦ĐɆⱤ₴₮₳₦Đ ₮ⱤɄɆ ₱₳ł₦ ₵₳₦ ₦ɆVɆⱤ Ʉ₦ĐɆⱤ₴₮₳₦Đ ₮ⱤɄɆ ₱Ɇ₳₵Ɇ." "ɎØɄ ₮Ⱨł₦₭ ɎØɄ'ⱤɆ ₮ⱧɆ Ø₦ⱠɎ Ø₦Ɇ₴ ₩ⱧØ ₥₳₮₮ɆⱤ. ɎØɄ ₮Ⱨł₦₭ ɎØɄ ₵₳₦ ₱Ʉ₮ Ø₣₣ ĐɆ₳₮Ⱨ. ฿Ʉ₮ ₮Ⱨ₳₮ ₱Ɇ₳₵Ɇ ₥₳ĐɆ ɎØɄ ₣ØØⱠł₴Ⱨ


Image
User avatar
123456a
Posts: 3
Joined: 10 Aug 2019, 15:59

Nume în joc:SixPack
Prenume:Cristi
Vârstă:20
Adresă de Discord (obligatoriu)*:Cristi#6953
Minute petrecute pe joc: aproximativ 30k
Câte ore poţi sta pe joc (minim-maxim + de la cât la cât): 4-6 ore pe zi de la 16-17 la 21-22
Scurtă descriere: Sunt o persoana sociabila careia ii place sa comunice cu majoritatea oameniilor ,capabil sa raspund si sa rezolv aproximativ orice imi este in putere .
Aţi avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Dacă da, detaliaţi: Cateva mute-uri pentru limbaj neadecvat .
De ce te consideri potrivit/ă pentru gradul de [H]?: Sa spunem ca imi place sa ajut playeri chiar daca sunt chiar daca nu sunt help . Mereu mi-a placut sa raspund la intrebariile playerilor si sa ii ajut cu ceea ce pot uneori doar cu informatii legate activitatiile prin care se fac bani in joc . Multumesc anticipat !
User avatar
Opt1k
Posts: 3
Joined: 22 May 2019, 16:25

Nume în joc:Opt1k
Prenume:Andrei
Vârstă:20
Adresă de Discord (obligatoriu)*:aNd#2392
Minute petrecute pe joc:30k+
Câte ore poţi sta pe joc (minim-maxim + de la cât la cât):Peste 5 ore zilnic
Scurtă descriere:Sociabil, spirit de gluma, imi place sa ajut lumea.
Aţi avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Dacă da, detaliaţi: Nu!
De ce te consideri potrivit/ă pentru gradul de [H]?:Am mai avut acest grad si pot spune ca m-am descurcat destul de bine.
As vrea sa revin si sa ajut noii playeri.
User avatar
J0hnny
Posts: 1
Joined: 05 Oct 2019, 21:13

Nume în joc: Johnny432
Prenume: Ionut
Vârstă: 20
Adresă de Discord (obligatoriu)*: Johnny#1318
Minute petrecute pe joc: 6.4k
Câte ore poţi sta pe joc (minim-maxim + de la cât la cât): intre 6 si 12 ore , de la 16:00 la 06:00 cu pauze
Scurtă descriere: Ma numesc Ionut , lumea ma striga Johnny , am 20 de ani , sunt din Bucuresti , sunt sofer pe duba ( pe duba mea , nu sunt angajat sau ceva cu program ) , stiu Engleza foarte bine , ma descurc si cu Rusa cat de cat , sunt o fire sincera , imi place sa socializez si sa inteleg gandirea oamenilor , eu fiind anul 2 la Facultatea de Psihologie din cadrul Facultatii din Bucuresti .
Aţi avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Dacă da, detaliaţi: Nu
De ce te consideri potrivit/ă pentru gradul de [H]?: Consider ca sunt potrivit pentru acest grad , sunt activ , cunosc regulamentul , pot asigura linistea pe server , pot purta o conversatie si de asemenea pot raspunde la orice intrebare!
User avatar
Craig
Posts: 7
Joined: 10 Aug 2019, 18:43

Nume în joc: Craig
Prenume: Alexander
Vârstă: 21
Adresă de Discord (obligatoriu)*: Akral Necrosis#3258
Minute petrecute pe joc: In urma ultimei verificari 38k - 39k
Câte ore poţi sta pe joc (minim-maxim + de la cât la cât): 14:00 - 21:30, iar apoi dupa 00:00 ma puteti gasi online pana la ora 4:00
Scurtă descriere: Serios, nu raspund la provocari, ''mistouri'' si orice fel de lucruri care mi-ar putea discredita functia. Sunt omul perfect pentru oamenii care mi-au castigat increderea si am ajuns cel putin la stadiul de tovarasi.
Aţi avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Dacă da, detaliaţi: Nu
De ce te consideri potrivit/ă pentru gradul de [H]?: Nu pierd timpul stand afk, de fiecare data trebuie sa farmez sau sa produc ceva, iar o groaza de incepatori ma contacteaza adresandu-mi tot felul de intrebari, si de fiecare data le raspund cu placere, cred ca as putea face lucrul asta si ca helper, nu e nimic diferit
Last edited by Craig on 05 Oct 2019, 22:18, edited 1 time in total.
User avatar
SpeciiVDM
Posts: 3
Joined: 05 Oct 2019, 21:14
Location: Bucuresti

Nume în joc: SpeciiVDM
Prenume:George
Vârstă:22
Adresă de Discord (obligatoriu)*:SpeciiVDM[George]#3304
Minute petrecute pe joc:11k
Câte ore poţi sta pe joc (minim-maxim + de la cât la cât): In joc pot sta in felul urmator..... Prima zi seara de la ora 20 pana la 3 4 dimineata .2-3 ore urmatoarea zi pana in ora 19.Apoi pot sta destul de mult in urmatoarele doua zile deoarece sunt zilele in care nu lucrez .
Scurtă descriere: Sunt comunicativ imi plac provocarile si imi place sa ajut .
Aţi avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Dacă da, detaliaţi: Nu am avut nici un fel de antecedent .
De ce te consideri potrivit/ă pentru gradul de [H]?: Cunosc destul de bine serverul si de multe ori primesc mesaje pe joc de genul. Unde gasesc sabie reborn sau unde pica acel item etc .De regula raspund tuturor si daca tot se intampla pot face aceasta treaba la un nivel mai mare
SpeciiVDM va saluta :!: :!: :!:
User avatar
furia0397
Posts: 1
Joined: 05 Oct 2019, 21:34

Nume în joc: Organi
Prenume:Ionut
Vârstă:16
Adresă de Discord (obligatoriu)*:Denis Ionut#5619
Minute petrecute pe joc: 13k+
Câte ore poţi sta pe joc (minim-maxim + de la cât la cât): De la ora 13;00 la 01:00 seara cu pauze minim 5 ore
Scurtă descriere:Ma numesc Denis . stiu Engleza destul de bine spirit de gluma imi place sa ajut lumea
Aţi avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Dacă da, detaliaţi: Cateva mute-uri pentru limbaj neadecvat
De ce te consideri potrivit/ă pentru gradul de [H]?: Tot timpul mi-am dorit sa pot ajuta persoanele care au nevoie de sfaturi sau sa rezolve o problema pot raspunde la multe intrebari stiu destul de multe despre sv.
Locked