[EASTER EVENT] My Easter Story

User avatar
rev6th
Administrator
Administrator
Posts: 122
Joined: 11 Feb 2019, 13:35
Location: 到处

Image



Dragi jucători,
Iepuraşul de Paşte s-a hotărât să destindă atmosfera şi să înlăture pentru câteva momente gândurile de război ale eroilor Ţinutului Magic. Prin urmare, acesta a organizat un foc de tabără, la care doar cei mai buni povestitori pot lua parte şi de ce nu, cele mai bune poveşti pot fi chiar premiate.

Tematica poveştii trebuie să se axeze pe: Sărbătoarea de Paşte şi Metin2.

Lăsaţi un reply cu povestea voastră respectând următorul model de postare:
Nume în joc:
Titlul poveştii:
Poveste:
Premii:
Locul 1: Armă Volcano
Locul 2: Fantasy Wings
Locul 3: BattlePass

*Durată eveniment: 06.04.2020 - 20.04.2020




Dear players,
The Easter Bunny decided to loosen up the atmosphere and make war thoughts of the Magic Land heroes dissapear. Therefore, he organized a campfire, where only the best storrytellers can participate and why not, the best stories can be rewarded.

The theme of the story must focus on: Easter Holliday and Metin2.

Leave a reply with your story by following the model:
In-game nickname:
Story Title:
Story:
Rewards:
1st Place: Volcano weapon
2nd Place: Fantasy Wings
3rd Place: BattlePass

*Event duration: 06.04.2020 - 20.04.2020
User avatar
dragomir2020
Posts: 2
Joined: 02 Mar 2020, 16:23

Nume în joc: Microsft
Titlul poveştii: Pastele pe Rodnia2
Poveste:
Pastele vine dar noi
Stam doar pe Rodnia2
In Padurea Fermecata
Noi farmam toti laolalta
In Sohan , Tara de Foc
Gasim cosul cu noroc
E si Destiny cu noi
Nu-i Problema de razboi
Oua inca n am vopsit
Ca am fost prea obosit
Stresat si epuizat
Cozonac n am cumparat
Toata ziua am farmat
Iepurasul cel grabit
Astazi mie mi a soptit
S aveti paste fericit
User avatar
KetamineForFree
Posts: 2
Joined: 07 Apr 2020, 15:09

Nume in joc: KetamineForFree
Titlu poveste : Pastele pe Rodnia in carantica
Poveste: Dupa multe incercari de a gasi o activitate buna, home workout, dieta, citit, am zis ca trebuie sa fac o schimbare drastica si sa fac ceva productiv, ma trezesc dimineata si vad post pe instagram ca eventul de paste e on
Hmm.. oare sa ma bag la farmat o ora?
Si am intrat... Dupa 7 ore, in care nu m-am indurat sa ies din mapa de farmat pentru ca pierdeam tichetul, mi-am dat seama ca sunt obosit si trebuie sa ma pun in pat, dar parca tot voiam sa mai farmez ceva... asa ca l-am racolat pe frate-mio, un bighidiu de 12 ani, i-am aratat tasta Z si i-am pus telecomanda pe Space si asa se face avere, cand m-am trezit el deja statea la bossi
Paste fericit baietii mei !
User avatar
Franzela1768
Posts: 3
Joined: 05 Apr 2020, 20:34

Nume în joc:Iedy
Titlul poveştii:Iepurasul
Poveste:
Dimineata la trezire
La metine incalzire
Cu farmatu stau prea bine
70 de k in metine
Intru iarasi la Arghun
Poate prind un drop mai bun
Strang oua si Bat Indulfu
Ah..am uitat sa imi dau buffu-ul
Fyodor eu vreau sa-l bat
La urechii mare capac
Uite asa eu strang oute
Sa-mi iau de paste hainute .
User avatar
ego1252
Posts: 1
Joined: 07 Apr 2020, 16:22

Nume în joc: ShauBro
Titlul poveştii: Realizarea Iepurelui
Poveste:
Dimneata-n carantina,
Iepurele iese-n gradina
Si observa deindata
Ca nu-I lumea deodata

A intrat in alta lume
Unde binele nu rapunde
Un rau, ce-o data
A devastat lumea toata
User avatar
piciu
Posts: 2
Joined: 28 Mar 2020, 11:43

Nume în joc: Akhtung
Titlul poveştii: Pastele unui "smecher"
Poveste:
Foaie verde, ou de paşte
Mare chef de farmat
Pe Rodnia2 am măi frate
La bulangii de Arghun, Fyodor si Indulf
Mare hit in cap vreau să le dau
Ca să primesc oul magic fermecat
Ca să-mi fac setul iepuraş
Şi un pet drăgălaş
Călare pe un mount dolofan
Ca să fac lovele cu găleata
Să-mi cumpar cufăr magic de pe site
Să fiu mare şmecher când mă bat.
User avatar
Giuseppe
Posts: 15
Joined: 26 Jan 2019, 21:27
Location: Santa Cruz de Tenerife

Nume în joc: Giuseppe
Titlul poveştii: Iepurasul Responsabil
Poveste: Giuseppe este un tanar iepuras de Paste care locuieste in Valea Rodniei, unde toti ceilalti Iepurasi de Paste traiesc si lucreaza la strangerea a cat mai multe Oua de Paste ce pot fi dropate in Sanctuarul lui Arghun, Tinulul Renasterii lui Fyodor si in Tinutul Renasterii lui Indulf pentru a putea fauri atat costume cat si frizuri celorlalti iepurasi raspandind astfel spiritul sarbatorilor Pascale prin tot tinutul Rodniei.

Cu toate acestea, nu toata lumea este multumita de sosirea Pastelui. Cei trei iepurasi: Gardianul Iepure, Gardianul Pui și Gardianul Nautilius, niste iepurasi batrani si morocanosi, traind in Sanctuarul lui Arghun si in cele doua Tinuturi, incearca sa-i puna bete-n roate lui Giuseppe si celorlalti iepurasi din Valea Rodniei in cautarea oualor de Paste.

Giuseppe, fiind un iepuras responsabil, promite sa protejeze Rodnia de cei trei gardieni si sa lupte zi de zi alaturi de restul iepurasilor pentru ca toti cei din tinut sa aiba un Paste Fericit!
Image
User avatar
AnthonyJoshua
Posts: 7
Joined: 01 Feb 2019, 07:45
Location: Constanţa

Nume în joc: AnthonyJ
Titlul poveştii: Salvarea Paştelui !
Poveste:

Se spune ca demult, tare demult, undeva, la marginea regatului Rodnia , trăia un iepuraş viteaz pe nume AnthonyJ.
Dar ce nu ştiaţi dragi ascultători despre ţinutul Rodniei , este că în fiecare an de Sărbătoarea Paştelui , nişte iepuraşi vicleni încercau să distrugă magia acestei sărbători

Anthony , fiind un iepuraş curajos , s-a urcat pe calul său voinic şi a mers după aceştia să-i oprească !
El avea nevoie de un plan ; pe cât de brav era acest cavaler al Rodniei , pe atât de puternici erau şi iepuraşii rău voitori !
Misiunea lui era să caute cele 6 ouă fermecate ce puteau fi date vrăjitorului ! Acest vrăjitor îi putea făurii cavalerului o armură pe măsură !
După multe încercări şi obstacole , cavelerul nostru reuseşte să obţină vrednica armură , cu un strigăt vioi : " Pentru Regatul Rodniei "! , el se duce pentru a face dreptate !

Iepuraşul Anthony , cavalerul Rodniei , jură să apere acest ţinut şi să-i înlăture pe toţi ce vor să-i facă rău !
Image
User avatar
Kritic4L
Posts: 4
Joined: 24 Mar 2020, 22:54

Nume în joc: Kritic4L
Titlul poveştii: A fost odata un........ Ou Magic?
Poveste:

A fost odata ca niciodata un vanator pe nume Krit. Crescut intr-un clan de vanatori vestiti , clanul Jinno, acesta isi castiga painea indeplinind fel si fel de sarcini de vanatoare primite de catre imparat.
De-alungul anilor, tanarul a dat dovada de perseverenta si profesionalism, doborand tinte care mai de care, de la mistretii flamanzi care terorizau recoltele satenilor, pana la tigrii albi care atacau carutele si
calatorii care incercau sa intre sau sa iasa din tinut. Imparatul, vazand dibacia de care a dat dovada tanarul, a hotarat sa il inainteze in grad, oferindu-i titlul de "Nobil".
Lunile treceau si Krit se obisnuise deja cu responsabilitatile nobilimii, insa ceva lipsea. Sarcinile de vanatoare s-au transformat in participarea la adunari politice, darea de sentinte si culegerea taxelor
de la oamenii de rand, ducea o viata mai usoara. Nu se mai chinuia zi de zi cu infrangerea bestiilor insetate de sange, avea parte de confortul pe care si l-a dorit mereu. Insa acest confort a dus la disperare,
intrucat spiritul vanatoresc al tanarului incepea incet si lin sa se stinga.
Intr-o seara, tanarului i se arata o viziune cum ca din acel moment in urmatoarele 3 zile, un rau de nedescris urma sa se dezlantuie asupra tinutului. Dimineata urmatoare, acesta da buzna in camera tronului unde stateau
imparatul si cavalerii sai. Krit le povesteste despre viziunea de aseara, cum ca reincarnarea unui zeu stravechi, Arghun, avea sa se inample chiar de ziua Pastelui, in 3 zile. Imparatul apeleaza la ajutorul oracolului care il indeamna
pe acesta sa il trimita pe tanarul Nobil in padurea Fyodor in cautarea Oului Magic. Acest "ou" este singurul lucru care poate sigila puterile intunecate ale lui Arghun, si i se va arata doar acelui cavaler care reuseste sa ucida 1000 de gardieni ai padurii si sa vopseasca 1000 de oua cu sangele acestora. Nu era o sarcina usoara, avea doar 3 zile la dispozitie, insa sansa lui de a gusta din nou adrenalina luptelor crancene de odinioara a sosit! Cu toate acestea, inainte de plecarea tanarului, imparatul ii daruieste o traista fermecata cu o mie de oua si o sabie transmisa din generatie in generatie a familiei regale; Sabia Aegis!
Asadar, in prima zi din calatoria sa, Krit se hotarase sa exploreze prima oara padurea. Era o padure neobisnuita, nu era niciun animal imprejur, doar vegetatie si o multime de pietre bizare, stralucitoare. Dupa ore in sir de
cautari, seara s-a lasat si tanarul trebuia sa-si gaseasc un loc pentru popas. Si-a aprins un foc si a adormit langa calul sau.
In a doua zi, a decis sa mearga la vanatoare. Deja trecuse o zi si nu a ucis niciun gardian al padurii. Mergand prin padure acesta se impiedica de radacina unui copac, cade si loveste din greseala cu varful sabiei una dintre pietrele misterioase. Si-a dat seama imediat ca ceva era in neregula cu acele pietre. Dintr-o data, se aude un tunet puternic si un grup de monstri cu trup de om si cap de iepure, aparuti de nicaieri, sar sa-l atace pe tanar. Erau gardienii padurii. Dupa infrangerea lor, tanarul isi daduse seama ca prin atingerea acelor pietre misterioase, poate chema spiritele gardienilor pentru ai ucide si ca sa-si termina sarcina. Mai ramasesera cateva sute de rapus.
Astfel trecuse o zi intreaga imbibata in sangele gardienilor infranti.
In a treia zi, mai ramasese doar o piatra stralucitoare in intreaga padure. Aceasta era cu mult mai mare decat cele pe care le-a distrus tanarul pana acum. La atingerea pietrei, un urias de 3 metri cu cap de iepure apare in fata tanarului. Era Fyodor, regele padurii, infuriat ca un muritor i-a rapus semenii. Tanarul sare ridicandu-si sabia la gigant insa acesta nici nu ii simte lovitura si il arunca la pamant. Disperat, tanarul se uita la sabie si isi aduce aminte vorbele "fantomei" care i-a aratat viziunea in acea seara. Acea fantoma era chiar fostul lider al clanului de vanatori. Concentrandu-se si canalizandu-si toata puterea, vointa, iubirea si furia in sabie, aceasta izbucneste intr-o flacara de culoare albastra dar care nu il ardea pe tanar, oferindu-i puterea necesara pentru a-l infrange pe Fyodor. Dupa vopsirea ultimului ou, o lumina orbitoare se coboara din ceruri si un ou auriu ii cade in maini tanarului.
Bucuros, Krit galopeaza inapoi in tinut, cu o mana ridicata tinand Oul Magic si strigand "AM REUSIT! AM INFRANT MIA DE GARDIENI SI LE-AM RAPUS REGELE". Ajunge in castelul imparatului si ii inmaneaza Oul Magic oracolului care face o incantatie si sigileaza puterile intunecate ale lui Arghun pentru urmatorii o mie de ani. Drept multumiri, imparatul il inainteaza pe tanar in grad, daruindu-i titlul de "Cavaler". In acea seara a urmat o sarbatoare mare in toata imparatia.
Si de atunci se spune ca odata pe an, oamenii vopsesc cate un ou rosu in cinstea cavalerului curajos!
Image
User avatar
elenamihaela03
Posts: 3
Joined: 07 Apr 2020, 19:12

Nume joc: Elenore
Titlul Poveștii: Bucuria Sătenilor( P.S. Nu credeam că o să fie chiar atat de lunga cand m am apucat de scris)
Poveste :

(Fictiv, fantezistă)

Eram acasă, în orășelul meu mic și robust din țara Shinsoo numit Map1. Uneori mă duc și în orașul alăturat, Map2, asta doar pentru târgul cu roșii, ardei, ceapă de sub corturi. Oamenii din acest ținut nu au case, cel puțin oamenii de rând. Primarul Căpitan care doar promite că va schimba multe dar nu face nimic are cea mai frumoasă casă din ținut, la fel și lucrătorii lui pe care-i consideră sclavi, dar pe sine se consideră ceva împărat. Printre ”sclavii” dumnealui se numără și prietena mea cea mai bună, Eka, cel puțin așa are numele în certificat, tatăl ei, Negustorul de Armuri al orașului a reușit să o facă caseriță la cealaltă afacere a lui și toți am început să o strigăm ”Magazin General”.
Prietenia noastră este de aproape 3 săptămâni de când m-am născut pe planeta Metin2, continentul Rodnia, țara Shinsoo, orașul Map1. Ne-am împrietenit datorită unui virus care a întristat multe persoane...de exemplu pe dușmanii din țara vecină, Jinno. Ei sunt foarte supărați de când a apărut acest virus. Noi, locuitorii ținutului muncim foarte mult, în arta minereurilor, în arta licorilor, avem fel și fel de veșminte tradiționale, făurim papuci, accesorii, putem spune că nu ne lipsește nimic, poate doar ura lor. Întotdeauna au fost geloși pe noi și întotdeauna au avut loc lupte până la moarte...a lor. Deoarece munca noastră a avut și un folos! De aceea suntem cei mai buni din continent. (Fără supărare dușmanilor)
Acestea fiind spuse, împreună cu Magazin General ne pregăteam intens pentru o sărbătoare ce avea să ne bucure întregul ținut, să avem parte doar de voie bună, veselie, lumină, artificii, și anume PAȘTELE. Ea avea poțiunile, și pietrele pentru a înfrumuseța și pentru a-i oferi un plus de putere sabiei oferite cadou de la iubitul ei Negustorul de Arme (cu care tasu” nu-i de acord că-i golan), fierarul, unchiul ei, mi-a oferit o pereche de papuci, accesoriile cele mai strălucitoare la fel și scutul le am de la tatăl ei precum și, poate cea mai frumoasă armură din întreg ținutul. Sunt pregătită de luptă, sunt pregătită să aduc vânat de iepure, morcovi, ouă vopsite, și bineînțeles faimosul vin de flori de piersici pentru noaptea de înviere. Aici, la noi, credința este în suflet. Noi nu deținem biserici, icoane, dar în schimb o avem pe bunică care ne este ca un totem ce ne ghicește viitorul.( Nu pot să-mi dau seama de ce nu a murit femeia asta).
Pregătită de război, mi-am sărutat toți cunoscuții și prietenii, iar apoi am plecat la drum. Pe drumul meu, spre ieșire din sat mă întâlnesc cu domnul ”Iepuraș de Paște”, acesta ca un bun negustor îmi prezintă tot felul de huse de arme care l-ar bucura nespus pe Negustorul de Arme, tot felul de costume care i-ar crește afacerea domnului Negustor de Armuri, poțiuni perfecte pentru Eka dar și un plus, ceva nemaivăzut de noi în această sărbătoare, aripi. Noi aripi am mai văzut la ”cei mari” luptătorii regatului, apărătorii noștri. Desigur, pentru a putea avea aceste obiecte în desaga mea din spinare va trebui să lupt fără oprire. Sunt 3 frați nemiloși Arghon, Fyodor și Indulf ,peste 7 văi și țărmuri, din aceeași mamă, frați vitregi cu Eostre, iepurașul care aduce doar bucurii. Primii trei trebuiesc învinși, la fel și ouăle toxice din buzunarul lor pentru a reuși să aduc iar bucurie și lumină peste ținut.
Venise seara ”Învierii”, toți oamenii din ținut s-au strâns în centru, apărați de Gardianul Orașului așteptându-ne pe noi, soldații, cu mâncare, vin și cel mai important fără pierderi. Orele treceau iar noi nu apăream. Speranțele li s-au năruit dar din zare apar măsluită de puteri, cu minimul de viață împreună cu toți frații mei:Războinicul, Surălăul și surorile noastre vindecătoare, Șamancele. După chinuri și nopți nedormite, am reușit să ajungem la familiile noastre. Fiecare dintre noi deținea câte un obiect. Războinicul avea costumele, Sura avea husele de armă cu un plus de protecție, șamanii aveau aripile pentru a le împărți locuitorilor, eu aveam cei 3 regi într-un sac, preparați pentru grătar, morcovii pentru cai, ouăle vopsite pregătite de ciocnit și mai ales vinul de flori de piersic. Am băut, am dansat și am petrecut până dimineața, iar la această petrecere ne-a onorat cu prezența și Eostre care ne-a mulțumit pentru eforturile depuse, pentru că am reușit să-i doborâm frații răsplătindu-ne cu coșuri cu ouă și yang.
Locked