[SONDAJ]Skill Color

Doriti sa eliminam sistemul de schimbare culoare skill?

Da
46
44%
Nu
53
51%
Imi este indiferent
5
5%
 
Total votes: 104
User avatar
Tommy
Posts: 8
Joined: 19 Jan 2020, 22:19

80% care plangeti sa nu le scoata jucati de nici 7 zile, marea majoritate plecati de pe server cand se termina nebunia cu carantina si ramanem noi jucatorii vechi cu niste alegeri facute de copii de 12-16 ani, parerea mea, legat de comentariul facut de utoqe, este primul update la care ma opun, nu mai comenta despre mine cand nu ma cunostim shh.

Am uitat se mentionez si ce a spus James, ca si eu joc sura am nu pot sa scot buff ul din options cum zic unii destepti.

Alt edit: Pe ce server popular vedeti voi aceasta optiune? Au mai fost bagate si pe altele, dar scoase imediat la cererea jucatorilor, motivul este evident.
Last edited by Tommy on 25 Mar 2020, 00:08, edited 2 times in total.
Image
User avatar
utoqe
Posts: 12
Joined: 02 Feb 2020, 02:39

[H]Katherine wrote: 24 Mar 2020, 23:59 Parerea mea este sa se opreasca decat o singura culoare diferita daca tot este implementat sistemul
Magiile normale au cel putin 3 culori diferite... eu nu inteleg... daca vrei sa iti pui o culoare anume.. nu e una singura? nu tot asa randeaza pc-ul vostru culorile?Daca unu are albastru si unul rosu.. care e problema? O problema ar fii daca s-ar adauga peste culorile clasice .. alte culori .. ca sa randeze in + pc-ul vostru ceva... asa doar se schimba...! Nu se adauga culorile.. ci se schimba cele initiale .. de aceea nu inteleg toti cei cu ''avem lagg''!!
User avatar
andrei.
Posts: 2
Joined: 01 Mar 2020, 00:20
Location: Galaţi
Contact:

danihd2019 wrote: 25 Mar 2020, 00:01

Ce fel de lag se provoaca daca e doar o culoare schimbata nu altceva ? poate sa fie de exemplu buff saman dragon Albastru daca e Rosu ce iti creaza lag ? Pro nu strica sa imbunatasesti ceva suntem in 2020 trebuie sa fie ceva mai diferit exista optiune sa ascunzi Buff de asta este adaugata ai la optiuni si nu mai vezi nimic ! MARE MARE PRO
dacă nu eşti jucător de pvp-uri nu ai cum să îţi dai seama...
contact
discord: andrei.#9927
skype: kappa.adi
graphic designer of rodnia2.net
User avatar
danihd2019
Posts: 4
Joined: 16 Jan 2019, 10:05

andrei. wrote: 25 Mar 2020, 00:12
danihd2019 wrote: 25 Mar 2020, 00:01

Ce fel de lag se provoaca daca e doar o culoare schimbata nu altceva ? poate sa fie de exemplu buff saman dragon Albastru daca e Rosu ce iti creaza lag ? Pro nu strica sa imbunatasesti ceva suntem in 2020 trebuie sa fie ceva mai diferit exista optiune sa ascunzi Buff de asta este adaugata ai la optiuni si nu mai vezi nimic ! MARE MARE PRO
dacă nu eşti jucător de pvp-uri nu ai cum să îţi dai seama...
nu te bati la duel cu buff zic si eu
User avatar
MoneyTeam112
Posts: 25
Joined: 16 Feb 2020, 19:50

Prea mare lag in Map1 chiar si 1v1. La șaman răgetul face lag prea mare si sunt obositoare culorile
User avatar
TALENT
Posts: 33
Joined: 02 Mar 2019, 20:24

Cel mai stupid update care nu și avea rostul, era super mult lag și înainte sa se adauge porcăriile astea, acum deja e prea de tot
Sper sa fie scoase cât de curând
User avatar
BlackWidow
Posts: 5
Joined: 22 Oct 2019, 05:42

Da, ar fi o idee mai mult decat buna sa se scoata chestia asta... e pur si simplu un sistem in plus care ingreuneaza buna functionare a serverului si care pe deasupra mai face si lag. Care zice ca toate cele 100986 de skilluri curcubeu de la toti playerii nu ajuta la crearea lagului in mapa, indiferent ca e vorba de map1 sau mapele de farm, cred ca ala sta pe ch2/3/4 numai prin tara de foc, singuri :)) Ia ganditi-va putin asa, daca stai in mapa cu alti 30-40 sa zicem, si fiecare are dublu buff colorat in toate culorile curcubeului+ skillurile lui la fel si vrei sa faci o bataie generala sau esti in padure si mai apar si mobi pe deasupra si ei cu skillurile lor(ex. driadele), nu ai lag ? :) desigur puteti zice "aaa pai daca ai lag, poti dezactiva skillurile de la optiuni" dar atunci care mai e rostul sistemului astuia daca oricum toti cei care au pc-urile putin mai slabute sau au lag, stau cu skillurile/buffurile dezactivate ? :D personal cred ca e ceva adaugat doar de dragul "frumusetii" dar absolut deloc practic acest sistem...

PS: Daca in cele din urma va ramane acest "minunat" sistem pe server, macar lasati-l la indemana tuturor, nu doar celor cu VIP ( VIP am si eu, deci nu e vb ca ma plang sau ceva) ca poate vrea si ala fara VIP sa aibe skilluri in 12 culori, nu doar noi restul, macar sa fie toata lumea la fel de colorata, sa fie toti o explozie de culori :D
Last edited by BlackWidow on 25 Mar 2020, 12:54, edited 1 time in total.
User avatar
smash
Posts: 6
Joined: 20 Nov 2019, 11:20

Din punctul meu de vedere, este cea mai inutila chestie.
1.Pentru ca nu te ajuta cu absolut nimic.
2.Iti face super mare lag
3.In mp1 vezi harta doar in poze
4.Daca esti jucator de 1v1/2v2 si cumva si saman, ai dat un raget faci lag la toti si astepti o gramada
5.La war, cand toti or sa fie colorati, o sa fie super mare nebunie(si asa era lag, acum o sa fie super mult lag, adica daca o sa ne vedem intre noi, o sa fie bine, dar nu cred)
6.Ar trebui scos cat de repede, cei care au dat NU, ca sa nu fie scos, probabil nu fac nimic altceva decat sa stea mp1, sau sa farmeze si li se pare un lucru wow, dar daca dai duel, nu mai faci absolut nimic.

In principiu, as vrea sa se scoata aceasta chestii cu culorile, pentru ca strica de tot game-play-ul si din cauza asta, poate unii se gandesc serios sa plece.
User avatar
oSelleRoyal
Posts: 5
Joined: 30 Jan 2020, 10:33

Parerea mea este sa se scoata aceasta porcarie , nu numai ca face lag , dar efectiv te orbeste , si o sa ziceti ca " poti opri " , si eu vin si va zic , poti opri , dar chiar nu vrei sa vezi si tu cum prinzi un vartej , un rulant , un raget dragon ?
Al doilea argument pe care il sustin ca aceasta idee este penibila presupune ca odata ce le setezi pe diferite culori , faci lag , lag imens , cand dai raget se blocheaza timp de 2 3 secunde , nu am un pc strong , insa nu mi a facut asta pana acum ...
Si al treilea argument si o sa incheiat discutia , sunt foarte curios la bataiile generale sau chiar turneele de bresle sa vad cum va decurge atmosfera ...foarte curios sunt ! MULTUMESC
User avatar
Craig
Posts: 7
Joined: 10 Aug 2019, 18:43

Pro scoatere. Am impresia ca am un Macaw obosit in fata ochilor, cand intru pe joc. Personalizatele nu mai sar asa de mult in evidenta, si dupa cum zic baietii, provoaca lag.

Sunt de parere ca atunci cand se implementeaza ceva nou, sondajele sa fie inainte, nu dupa. Ca sa nu existe munca depusa degeeaba.
Locked