Update 07/03/2020 [PATCH 1.8.7]

Post Reply
User avatar
Jotaro
Administrator
Administrator
Posts: 362
Joined: 14 Jan 2019, 22:48

Image


Server Maintenance 07.03.2020 at 12:15 - Patch 1.8.7

Changes:
  • You couldn't place a price higher than 9,999,999,999 for an item' s auction.
  • The name of the items now start with a upper case letter for example "Hair Petru II" , the roman numerals are upper case aswell "II" instead of "ii".
    Image[\list]

    Bugfixes:
    • Searching certain items on the shop didn't work.
    • If the shop window was overlapping the inventory, you could see the items in the inventory popping out through the shop.
    • You couldn't PM player whose names started with the letters D,X,P,etc because they were seen by the system as an emoji.
    • You couldn't see the attendant's description if you placed 2 or more emojis before placing it in chat.
    • The race filter of the offline shop was not working correctly.
    • Deactivated more useless logs.
    New:
    • Added a new interface for the Offline Shop(it will go through more modifications in the next 2 days, especially the look of the search shop window where we will add the item prices and the shop owner name.
    • Now you can type in trade 1k / 1kk / 1kkk / 1kkkk / etc , if works anywhere.
      Image
    ________________________________________________________________________________________________________________________



    Mentenanță programată la 07.03.2020 la 12:15 - Patch 1.8.7

    Changes:
    • Nu puteai pune un pret mai mare de 9,999,999,999 la Licitatia unui Item(de asemenea licitatia va fi modificata in urmatoarele 2 zile conform sugestiilor facute de voi si acceptate de catre noi)
    • Numele itemelor in search incep acum cu literă mare exemplu " Frizura Petru II " la fel şi cu I nu i s.a.m.d
      Image
    Bugfixes:
    • Nu mergeau cautate unele iteme pe shop.
    • Daca search shop-ul se suprapunea peste inventar, erau afisate si itm din inventar.
    • Nu puteai da PM jucătorilor ale căror nume începea cu un caracter ce putea fi interpretat ca şi emoji, de exemplu D,X,P,etc.
    • Nu se vedea descrierea însoţitorului dacă puneai 2 sau mai multe emoticoane înaintea acestuia.
    • Filtrul de cautare dupa rase era stricat.
    • Dezactivate mai multe loguri inutile care ocupau spatiu.
    New:
    • Adaugata noua interfata a Offline Shopului(aceasta va mai fi modificata in urmatoarele 2 zile, mai ales aspectul ferestrei de search shop unde vom pune sa se vada si pretul itemelor si numele ownerului shopului)
    • Acum poti scrie in exchange 1k / 1kk / 1kkk / 1kkkk / etc , merge oriunde.
      Image
User avatar
NKxLPB
Posts: 25
Joined: 25 May 2019, 09:44
Location: Bucuresti

bun update-ul, mai ales cel cu negotul
User avatar
racorel
Posts: 3
Joined: 05 Mar 2020, 09:17

nu poti sa dai la up itemele si daca le dai jos dupa tine si incerci sa le dai up trebuie sa schimbi ch-ul sa le pui pe tine iar
User avatar
EddwardSPX
Posts: 2
Joined: 05 Mar 2020, 13:20
Location: Arges
Contact:

Incercati va rog sa schimbati timpul de search, daca ai de exemplu un item careuia nu ii stii pretul, il cauti pe market sa vezi orientativ pretul, si dupa normal vrei sa il cauti la cel mai redus pret, tre sa astepti degeaba 15 sec, daca ai multe iteme si vrei sa faci asta iti ai o gramada! Il puteti face 5 sau chiar 10 sec... Dar cel mai bine e deloc!
User avatar
Destiny
Administrator
Administrator
Posts: 920
Joined: 14 Jan 2019, 01:12
Location: Neversea
Contact:

racorel wrote: 07 Mar 2020, 13:00 nu poti sa dai la up itemele si daca le dai jos dupa tine si incerci sa le dai up trebuie sa schimbi ch-ul sa le pui pe tine iar
Rezolv in maxim 1 ora. Imi cer scuze de problema, s-a produs o greseala cand am modificat.
Blessed by the Heavens!
User avatar
Destiny
Administrator
Administrator
Posts: 920
Joined: 14 Jan 2019, 01:12
Location: Neversea
Contact:

EddwardSPX wrote: 07 Mar 2020, 13:27 Incercati va rog sa schimbati timpul de search, daca ai de exemplu un item careuia nu ii stii pretul, il cauti pe market sa vezi orientativ pretul, si dupa normal vrei sa il cauti la cel mai redus pret, tre sa astepti degeaba 15 sec, daca ai multe iteme si vrei sa faci asta iti ai o gramada! Il puteti face 5 sau chiar 10 sec... Dar cel mai bine e deloc!
Daca am scoate timpul, s-ar putea spama sistemul si s-ar produce lag, vom testa si vom vedea ce putem face.
Blessed by the Heavens!
User avatar
EddwardSPX
Posts: 2
Joined: 05 Mar 2020, 13:20
Location: Arges
Contact:

Destiny, inteleg perfect, dar macar 10 secunde in loc de 15. Cred ca ar fi cel mai ideal, ati evita si lag ul
User avatar
victoras
Posts: 1
Joined: 04 Mar 2020, 18:10

salut! nu ma pot loga , imi zice ca clientu nu este actualizat… am incercat de mai multe ori sa inchid sa redeschid jocu dar nimic
User avatar
szabopaul
Posts: 1
Joined: 10 Feb 2020, 20:57

victoras wrote: 07 Mar 2020, 15:03 salut! nu ma pot loga , imi zice ca clientu nu este actualizat… am incercat de mai multe ori sa inchid sa redeschid jocu dar nimic
asa e si la mine
User avatar
Jotaro
Administrator
Administrator
Posts: 362
Joined: 14 Jan 2019, 22:48

Merge acum
Post Reply