Update 10/04/2020 [PATCH 1.9.3]

Post Reply
User avatar
Jotaro
Administrator
Administrator
Posts: 362
Joined: 14 Jan 2019, 22:48

Image


Server Maintenance 10.04.2020 at 12:00- Patch 1.9.3

Changes:
  • Raised the FPS limit from 60 to 250. If you experience issues with this change, please notice us
  • Added information about the FPS under the minimap.
  • Raised the DMG limit that a player can do to Kaom/Nerius/Avarius to 300k.
  • Added one more Fyodor and Indulf in the Rennaisance maps.
  • Lowered the respawn cooldown of Fyodor and Indulf to 20m.
  • Removed the Driad Stone from the easter metin stones.
Bugfixes:
  • If you activated the "Other Items" option from the drop filter, you couldn't pick up anything.
  • The character and pet level was not updating in real time.
  • The camera distance option preference was not saving.
  • Fixed a visual bug regarding selling stacks of 200 items to NPCs.
  • Solved the issue with the Revolutionary Costume on shaman M.
  • Fixed the PvM map.
  • The title descriptions were not updating when hovering the cursor above them.
  • The clicks were going through the inventory to the friend window if you had it open right under the inventory.
  • The maintenance notice panel was appearing only on ch1.
  • Magician Hairstyle(M) was bugged.
  • The description on the pets found in the Magic Chest was saying that they can be found in the Magician's Chest.

________________________________________________________________________________________________________________________



Mentenanță programată la 10.04.2020 la 12:00 - Patch 1.9.3

Changes:
  • Marita limita de FPS-uri de la 60fps la maximum 250fps. Am facut asta in incercarea de a reduge din lag, daca sunt probleme dupa marirea la FPS, va rog sa raportati.
  • Adaugat jos sub minimap informatii despre FPS.
  • Marit limita sa nu mai poti da damage la kaom/nerius/avarius dupa 300k.
  • Adăugat încă un Şef Fyodor şi Indulf în Hărţile Renaşterii.
  • Scăzut timpul de respawn la 20 de minute al Şefilor Fyodor şi Indulf.
  • Scoasa Piatra Driadelor de la metinele din harta de paste.
Bugfixes:
  • Daca activai optiunea other items la acel filtru de drop nu puteai culege nimic de pe jos.
  • Nu se actualiza nivelul la caracter si insotitor in timp real.
  • Nu ramanea preferita la distanta camera salvata.
  • Rezolvat un bug vizual, cand incercai sa vinziun stack de 200 iteme la npc.
  • Rezolvata roblema cu fata la Chinga Revolutionar Saman M.
  • Rezolvata mapa PvM.
  • Descrierile titlurilor nu se actualizau in functie de titlul pe care tii sageata.
  • Daca aveai fereastra de prieteni deschisa sub inventar, click-urile treceau prin inventar pana la acea fereastra.
  • Numai pe ch1 aparea panoul de menteneanţă.
  • Frizura Magician(M) nu se vedea.
  • Pe toate descrierile pet-urilor din Cufărul Magic aparea ca pica din Cufărul Magician.
User avatar
Halamadrid
Posts: 7
Joined: 14 Feb 2020, 11:35

Clar limita 300 de abia prindeam la kaom cu limita 100 acum e clar in fine tot vad schimbări fa frate run cu kaom si terminam tam tamu mi sa scarbit de atata modificare kaom....este singurul server ce joc si un accesoriu este mai scump ca un set perso asa ceva sincer ...in fine este serveru vostru dar noroc cu pandemia asta ca multi erau plecați de.mult cand vad un coif 20 22 bastoane la cum se fac bani....dar inainte poate este o gândire mai bună....pai o iei logic înainte era kaom pe loc embleme erau 900 1b emblemele coifu era 14 15 .....era ok pt oricine ca nu este chiar asa usor.sa faci bastoanele alea
User avatar
Zedim
Posts: 1
Joined: 22 Mar 2020, 03:38

Mda .. Nimic ce sa ajute enorm serverul si piața . Dupa cum a mai zis cineva , de ce nu se face totul fair si nu dupa noroc ? Run la Kaom de exemplu , cu șansa de 40% la drop? S-a gandit cineva ?..
Image
User avatar
utoqe
Posts: 12
Joined: 02 Feb 2020, 02:39

Dar oare o optiune de 120hz/144hz/240 hz nu se poate adauga? eu am monitor de 240 hz... si pe desktop este setat la hz mai mari de 60... si cand pun jocul pe full screen .. mi se modifica tot timpul de la 120(ca atat am acm setat monitorul ) la 60 cat duce jocul...
User avatar
utoqe
Posts: 12
Joined: 02 Feb 2020, 02:39

koroebb wrote: 10 Apr 2020, 12:47 Mda .. Nimic ce sa ajute enorm serverul si piața . Dupa cum a mai zis cineva , de ce nu se face totul fair si nu dupa noroc ? Run la Kaom de exemplu , cu șansa de 40% la drop? S-a gandit cineva ?..
Daca vrei sa dai pe un coif 100 de bastoane.. da .. nicio problema .. iti sugerez sa te prefaci ca un coif costa atata.. si da tu 100 b pe el.. si o sa te simti precum 40%drop la worldbossi =))
User avatar
Halamadrid
Posts: 7
Joined: 14 Feb 2020, 11:35

Sau baga frate in itm shop emblemele nerius 5md 10 avarius 15 kaom. Md exemplu ...
User avatar
kfawox011
Posts: 6
Joined: 08 Apr 2020, 15:53

Limita de damage este 300k.
Insa voi puteti lua cufarul Kaom dand doar 100k damage, nu mai vorbiti daca nu stiti
Si in legatura cu coifurile, e absolut normal sa existe si iteme mai scumpe pentru care sa trebuiasca sa muncesti si sa tragi tare, sa te tina jocul in priza.
User avatar
Destiny
Administrator
Administrator
Posts: 922
Joined: 14 Jan 2019, 01:12
Location: Neversea
Contact:

Halamadrid wrote: 10 Apr 2020, 12:40 Clar limita 300 de abia prindeam la kaom cu limita 100 acum e clar in fine tot vad schimbări fa frate run cu kaom si terminam tam tamu mi sa scarbit de atata modificare kaom....este singurul server ce joc si un accesoriu este mai scump ca un set perso asa ceva sincer ...in fine este serveru vostru dar noroc cu pandemia asta ca multi erau plecați de.mult cand vad un coif 20 22 bastoane la cum se fac bani....dar inainte poate este o gândire mai bună....pai o iei logic înainte era kaom pe loc embleme erau 900 1b emblemele coifu era 14 15 .....era ok pt oricine ca nu este chiar asa usor.sa faci bastoanele alea
Ai înţeles greşit, s-a modificat să poţi da doar 300k damage maxim în boss, tot la 100k o să iei cufărul.
utoqe wrote: 10 Apr 2020, 12:52 Dar oare o optiune de 120hz/144hz/240 hz nu se poate adauga? eu am monitor de 240 hz... si pe desktop este setat la hz mai mari de 60... si cand pun jocul pe full screen .. mi se modifica tot timpul de la 120(ca atat am acm setat monitorul ) la 60 cat duce jocul...
Am oprit momentan modificările la FPS, mai avem de modificat mult pentru FPS mărit, deoarece nu merge cum ar trebui, dar într-o săptămână vom pune acest lucru la punct şi vom scăpa de 80% din problemele legate de LAG.
Blessed by the Heavens!
User avatar
Asmodeus
Posts: 1
Joined: 05 Apr 2020, 14:36

Mi-ai facut ziua mai buna Destiny cu vestea despre FPS-uri
Image
Post Reply