[H] Helper Recruitments - RO

User avatar
rev6th
Administrator
Administrator
Posts: 122
Joined: 11 Feb 2019, 13:35
Location: 到处

Image




Dragi jucători,

Echipa noastră este într-o continuă campanie de recrutare a jucătorilor "unicorn", care dispun de determinare şi timp liber pentru a ne ajuta să ne ducem la bun sfârşit misiunile din spatele cortinei. Suntem în căutare de oameni activi, dornici să îmbunătăţească calitatea jocului, persoane calme, răbdătoare, care pot media cu uşurinţă diverse situaţii conflictuale şi care să nu dea curs altora.



Image


- Oferirea de răspunsuri în "PM" la întrebările jucătorilor.
- Sancţionarea jucătorilor care nu respectă regulamentul chat-ului.
- Raportarea de jucători care utilizează programe ilegale.
- Raportarea de bug-uri (găsite de jucători sau de către ei însăşi).
- Transmiterea sugestiilor proprii/ale jucătorilor către superiori.



Image


- Helperii vor acea acces la comenzi pentru a asigura liniştea în joc.
- Helperii vor primi salariu (în MD - Monede Dragon), săptămânal, în funcţie de activitate (minute petrecute pe joc + implicare în buna funcţionare a server-ului).
- Helperii dispun de bonusuri în funcţie de implicare, campanii ce ţin de activitatea în plus, pe lângă responsabilităţile prestabilite.


Image


1. Vârsta minimă este de 16 ani.
2. Folosirea corectă a limbii române.
3. Limba engleză este obligatorie (un nivel decent, conversaţional). Cunoaşterea altor limbi precum: germană/turcă/poloneză/italiană/franceză etc. este contituit un avantaj considerabil.
4. Minim 6k minute petrecute pe server.
5. Cunoaşterea regulamentului serverului şi respectarea acestuia.


Dacă consideri că eşti potrivit pentru acest grad, te rugăm să laşi un reply în acest topic, conform următorului model:
Nume în joc:
Prenume:
Vârstă:
Adresă de Discord (obligatoriu)*:
Minute petrecute pe joc:
Câte ore poţi sta pe joc (minim-maxim + de la cât la cât):
Scurtă descriere:
Aţi avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Dacă da, detaliaţi:
De ce te consideri potrivit/ă pentru gradul de [H]?:

*Cei selectaţi pentru interviu vor primi add pe Discord, urmând a fi îndrumaţi.


*Cererile vor rămâne deschise o săptămână.
User avatar
[H]MeryoDYZE
Posts: 2
Joined: 15 Jan 2019, 22:15

Nume în joc: MeryoDYZE
Prenume: Mario
Vârstă: 18
Adresă de Discord (obligatoriu)*: DYZE#3460
Minute petrecute pe joc: 5651 ( joc de 7 zile pe acest cont, mai am unul de la deschidere PharakekeNR1) fac parte si din echipa de promoteri.
Câte ore poţi sta pe joc (minim-maxim + de la cât la cât): De la 4 pana la 8 ore. 12:00 - 17:00 si 23:00 - 05:00
Scurtă descriere: Ma numesc Mario, sunt un tip social si destul de descurcaret. Imi place sa imi fac prieteni noi si sa leg prietenii cat mai stranse cu acestia. De asemenea, imi place sa ajut orice tip de persoana, pentru ca fiecare are dreptul la informatie.
Aţi avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Dacă da, detaliaţi: Nu.
De ce te consideri potrivit/ă pentru gradul de [H]?: Consider ca, cunosc jocul in sine foarte bine, activez pe comunitatea Metin2 din anul 2009. De atunci si pana acum am jucat pe zeci de servere private dar si pe official si am acumulat o experienta foarte mare in acest joc. Consider ca sunt si o persoana destul de activa si serioasa pentru a avea aceasta functie, asta se poate vedea si pe videourile mele din seria cu Rodnia. Sper sa fiu acceptat si sa dau dovada ca merit aceasta functie, va pup <3!
User avatar
Heraklyon
Posts: 1
Joined: 18 Nov 2019, 20:06

Nume în joc: PrinceIgor
Prenume: Robert
Vârstă: 22
Adresă de Discord (obligatoriu)*: Robertt#2513
Minute petrecute pe joc: aprox 37k
Câte ore poţi sta pe joc (minim-maxim + de la cât la cât): în momentul de fata pot sta de la 14:00 pana la 18:00 și 21:00- 4:00
Scurtă descriere: salut, ma numesc Robert, am 22 de ani, locuiesc în Timișoara, îmi place foarte mult pescuitul, ca persoana sunt una prietenoasa și foarte răbdătoare.
Aţi avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Dacă da, detaliaţi: Nu, nu am avut antecedente pe joc.
De ce te consideri potrivit/ă pentru gradul de [H]?: pentru ca îmi place Rodnia, joc rodnia2 din septembrie 2019 și cunosc cam tot despre acest joc și ar fi o placere sa fiu ales pentru un post de H.
User avatar
kewE1
Posts: 8
Joined: 09 Apr 2020, 21:34

Nume în joc: rRadu
Prenume: Radu
Vârstă: 17
Adresă de Discord (obligatoriu)*: Radu#8829
Minute petrecute pe joc: 44.500
Câte ore poţi sta pe joc (minim-maxim + de la cât la cât): Minim 4-5h / Maxim 9-10h
Scurtă descriere: Sunt o persoana amuzanta si imi place sa socializez cu lumea
Aţi avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Dacă da, detaliaţi: Nu
De ce te consideri potrivit/ă pentru gradul de [H]?: Imi place sa ajut in cresterea sv-ului si sa ajut diferiti playeri ! Eu unul ma consider potrivit pentru gradul de H deoarece am experinta si vreau sa ajut ca sv-ul sa ajunga acolo unde ii este locul .
User avatar
Apollo
Posts: 19
Joined: 15 Mar 2020, 20:10

Nume în joc: xXApoloXx
Prenume: Alex
Vârstă: 24
Adresă de Discord (obligatoriu)*: Solder828#6410
Minute petrecute pe joc: 76,242 minute. (53 zile )
Câte ore poţi sta pe joc (minim-maxim + de la cât la cât): 8-10 ore 15:00-00:00, cateodata si mai mult.
Scurtă descriere: Am bune calități de organizare si coordoanare, spirit de echipă, seriozitate si punctualitate.
Aţi avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Dacă da, detaliaţi:Nu
De ce te consideri potrivit/ă pentru gradul de [H]?: Ma consider potrivit pentru gradul de helper deoarece sunt săritor și imi place sa ajut lumea.
User avatar
cobru123
Posts: 1
Joined: 08 Aug 2020, 18:17

Nume în joc: MrCrs
Prenume :Cristi
Vârstă: 23
Adresă de Discord (obligatoriu)*: Cristi#4003
Minute petrecute pe joc: 1715
Câte ore poţi sta pe joc (minim-maxim + de la cât la cât): De la 5 pana la 12 Nopatea si sambata duminica non stop
Scurtă descriere: Ma numesc Cristi am 23 de ani sunt insurat si am o printesa de 4 ani :* :*
Aţi avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Dacă da, detaliaţi: Nu
De ce te consideri potrivit/ă pentru gradul de [H]?: Cred ca mi se potriveste postul de halper , sa pot sa ii indrum pe cei noi si de ce nu si pe cei vechi . Imi place serveru foarte mult staff-ull este bine organizat si pront la ori ce cerere si de ce nu sa fac parte dintr-o echipa dinamica si bine pusa la punct . :*
:P :P 8-) :D
User avatar
FrozeN14
Posts: 1
Joined: 08 Aug 2020, 18:56

Nume în joc: TheFrozeN
Prenume: Florin
Vârstă: 22
Adresă de Discord (obligatoriu)*: FrozeN#0695
Minute petrecute pe joc: aproximativ 25k
Câte ore poţi sta pe joc (minim-maxim + de la cât la cât): Pot sta de la 11:00 pana la 14:00 și 23:00- 03:00. Vinerea si sambata pot sta mai mult.
Scurtă descriere: Salut, ma numesc Florin, am 22 de ani, locuiesc în Slatina Olt, îmi place foarte mult distractia, fotbalul. Ca persoana sunt una prietenoasa și foarte răbdătoare.
Aţi avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Dacă da, detaliati: Nu, nu am avut antecedente pe joc.
De ce te consideri potrivit/ă pentru gradul de [H]?: Îmi doresc de ceva timp sa fac asta dar nu am avut ore din cauza ca joc pe mai multe caractere, anume, sa devin helper. Consider că sunt capabil sa port acest titlu, intrucat sunt responsabil, iubesc onestitatea și ma pot descurca in momente critice. De asemenea, punctul meu forte este socializarea, deci pot spune ca voi ajuta alți jucători cu mare drag. Mă duc pe principiul “respectă-ma și vei fi respectat”, ceea ce trimite spre corectitudine.
User avatar
clautiganu
Posts: 3
Joined: 15 Apr 2019, 20:32

Nume în joc: clauftwTIGAN
Prenume: Claudiu
Vârstă: 22
Adresă de Discord (obligatoriu)*: clautiganu#1143
Minute petrecute pe joc: Pe acest caracter am 16176 , dar mai am alte 2 caractere .
Câte ore poţi sta pe joc (minim-maxim + de la cât la cât): In timpul saptamanii lucrez de la ora 09:30 pana la ora 18:00 , dupa ora 18:30 pana pe la 12-1 , in weekend ora 14-18 , 23 - 5 dimineata .
Scurtă descriere: Salut , sunt claudiu , sunt din tg-jiu am varsta de 22 ani . Merg pe premiza ma respecti te respect , bafta !
Aţi avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Dacă da, detaliaţi: Nu
De ce te consideri potrivit/ă pentru gradul de [H]?: Cred ca sunt potrivit pentru ca am o rabdare foarte mare si chiar imi place sa ajut jucatorii noi / vechi cu informatii / sfaturi despre server si pot asigura o buna functionare a serverului in "problema" cu hackerii sau limbajul pe chat la orele tarzii .

Sper sa fiu ales , multa bafta tuturor !
User avatar
DonCiirus
Posts: 1
Joined: 27 Jul 2020, 09:33

Nume în joc: DonCiirus
Prenume: George
Vârstă: 19 ani
Adresă de Discord (obligatoriu)*: DonCiirus#9835
Minute petrecute pe joc: 12063
Câte ore poţi sta pe joc (minim-maxim + de la cât la cât): aproximativ toata ziua :)) , de la 9:30 pană seara pe la 00:00 - 1:00
Scurtă descriere: Sunt un om sincer, mega vorbăreț, imi place să fiu direct să spun omului în față ce am de spus... Sunt prietenos și ușor de abordat. (Student la IT)
Aţi avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Dacă da, detaliaţi: Nu
De ce te consideri potrivit/ă pentru gradul de [H]?: Mă plictisesc să tot farmez, iar dacă tot fac asta măcar să îmi distrag atenția. Doresc să ajut jucătorii cu informații folositoare.
User avatar
RedBull
Posts: 1
Joined: 09 Aug 2020, 00:04

Nume în joc:RedBullYT
Prenume:Alexandru
Vârstă:21
Adresă de Discord (obligatoriu)*:Red Bull#4118
Minute petrecute pe joc:https://prnt.sc/twdwr3
Câte ore poţi sta pe joc (minim-maxim + de la cât la cât):6-7ore
Scurtă descriere:Nickname RedBull , gamer de mic , imi petrec majoritatea timpului liber jucandu ma , detin canal de yt si as putea sa fac si live uri la cerinta!
Aţi avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Dacă da, detaliaţi:NU
De ce te consideri potrivit/ă pentru gradul de [H]?:Petrec mult timp pe metin si sunt ft social!
Locked