[RO] Recrutări Helperi

Moderators: Game Developer, Game Master, Super Game Master

Locked
Dain

08 Apr 2020, 21:53

Prenume: Raul
Vârstă:20
Adresă de Discord (obligatoriu)*:Ursu#8992
Minute petrecute pe joc:40k
Câte ore poţi sta pe joc (minim-maxim + de la cât la cât): 7 - 8
Scurtă descriere: Rabdator , atent pot conversa in engleza am mai fost [H] si as vrea sa reiau acest post . si imi place sa ajut incepatorii
Aţi avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Dacă da, detaliaţi: Nu
De ce te consideri potrivit/ă pentru gradul de [H]?: Am mai fost helper , am ajutat playerii si toti imi spuneau ca vor sa ajunga ca mine , deci consider ca am fost suficient si sunt suficient pentru acest grad
SeNeS

08 Apr 2020, 22:55

Nume în joc: Mateei
Prenume: Matei
Vârstă: Am varsta de 18 ani.
Adresă de Discord (obligatoriu)*: Matei#9124
Minute petrecute pe joc: 11000 (183 ore).
Câte ore poţi sta pe joc (minim-maxim + de la cât la cât): Pot sta pana la 8/9 ore pe joc, intervalul orar in care joc este 12:00 - 00:00.
Scurtă descriere: Ma numesc Matei, am varsta de 18 ani si sunt din Iasi, sunt o persoana care se tina de cuvant. Imi place lucrul in echipa dar si competitia, cunosc limba engleza la nivel conversational si ma mandresc cu diploma de Cambridge B2.
Aţi avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Dacă da, detaliaţi: Da, am avut un mute pe chat de la Amaterasu deoarece nu stiam ca nu am voie sa dau iteme aici pentru iteme Steam.
De ce te consideri potrivit/ă pentru gradul de [H]?: Ma consider potrivit pentru functia de helper deoarece am acumulat experienta necesara pentru a ajuta un jucator nou si a-l indruma pe drumul cel bun.
Seby20

09 Apr 2020, 07:05

Nume în joc: FarmSeby
Prenume: Sebastian
Vârstă: 20
Adresă de Discord (obligatoriu)*: SebiMRN#2194
Minute petrecute pe joc: 12762
Câte ore poţi sta pe joc (minim-maxim + de la cât la cât): In jur de 10-12 ore ...De la 14 pana la orele 03-05 dimineata(depinde de situatie)
Scurtă descriere: Salut. Eu sunt Sebi si sunt din Constanta. Am varsta de 20 de ani si imi place sa ma joc unele jocuri. Sunt o persoana ambitioasa, calma si amuzanta.
Aţi avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Dacă da, detaliaţi: Nu am avut nimic primit pe server.
De ce te consideri potrivit/ă pentru gradul de [H]?: Ma consider potrivit pentru acest grad deoarece stiu foarte multe despre acest server si imi place sa ajut playerii noi si as vrea sa pot sa ajut si server-ul.
BangaAndrei

09 Apr 2020, 08:15

Nume în joc: Eighteen
Prenume: Andrei
Vârstă: 22
Adresă de Discord (obligatoriu)*: Eighteen#0044
Minute petrecute pe joc: 21-22.000 minute .
Câte ore poţi sta pe joc (minim-maxim + de la cât la cât): Un minim de 8 ore cel putin .
Scurtă descriere: Un baiat simplu , rabdator , cu chef mare de joc si cu o placere enorma de a vorbi cu alti jucatorii .
De ce te consideri potrivit/ă pentru gradul de [H]?: Avand in vedere timpul pe care il pot petrece online , consider ca as putea sa ajut prin chestia asta anumiti jucatori , cu anumite intrebari , sfaturi etc .
Putin dornic de a cunoaste o comunitate mai matura prin care eu consider ca as putea sa dezvolt mai multe lucri pe plan de joc .
Consider ca prin cunostintele mele in limba Engleza de a putea purta o conversatie cu cineva , poate aduce un plus .
Restul motivelor pentru care consider ca pot ajuta pe acest server , se va putea cunoaste pe parcursul jocului alaturi de voi .
Vh1Alpha3

09 Apr 2020, 16:00

Nume în joc: Vh1Alpha3.
Prenume: Mihai - Marian.
Vârstă: 20.
Adresă de Discord (obligatoriu)*: Alpha3#9908
Minute petrecute pe joc: 7516 pe contul main + 1433 pe contul facut ulterior pentru farm. https://imgur.com/a/J9W97Ie
Câte ore poţi sta pe joc (minim-maxim + de la cât la cât): De obicei intru pe la 12-13 si stau pana la vreo 19-20, apoi intru iar in jur de 23-00 si stau pana la vreo 04-05. Deci un minim de 8 ore pe zi lejer.
Scurtă descriere: Am 20 de ani. Sunt student la UTCB. Pasionat de sporturi, in timpul liber merg la fotbal, sala, tenis sau inot in functie de program.. Cand stau in casa imi place sa ma uit la filme/seriale sau sa ma joc jocuri video. Sunt perfectionist si ambitios, imi place sa fac totul la linie, si nu las treburi neterminate.. sunt destul de lenes, se intampla des sa las ceea ce am de facut pe ultimele clipe iar atunci sa fiu disperat sa le termin cat mai repede. De fel sunt narcisist, putin arogant daca ma simt atacat. Imi place sa ajut, sunt saritor, dupa ce reusesc sa duc la capat un task si-mi inteleg greselile de pe parcurs... imi face mare placere sa ajut mai departe, pe cineva care are ceva similar de facut, tocmai ca sa nu se chinui din cauza unor nimicuri pe care nu le stie din cauza lipsei de experienta..
Aţi avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Dacă da, detaliaţi: Nu.
De ce te consideri potrivit/ă pentru gradul de [H]?: In primul rand consider ca sunt potrivit pentru acest grad deoarece sunt foarte activ pe server. Joc de doar 2 saptamani, si daca facem un calcul al numarului de minute ( in ore ) impartit la numarul de zile.. ies lejer minim 8h/zi. Am experienta in domeniu, am mai facut parte din staff-ul multor comunitati de cs 1.6, cs go, samp. Metin inca nu, deoarece nu m-am implicat in nici o comunitate de metin pana in prezent. Dar in principiu este acelasi lucru, cand este vorba de interactiunea cu playerii comunitatii si despre asumarea responsabilitatii gradului.. iar daca vorbim de forum.. nu sunt diferente prea mari. Dupa cum am spus si mai sus, imi place sa ajut, de multe ori mi s-a intamplat sa imi fie cerut ajutorul de catre playeri de nivel mai mic sau chiar mai noi decat mine pe server, sau sa imi puna intrebari, iar de fiecare data i-am ajutat cu placere.. nu le-am ignorat mesajele.. i-am ajutat cum am putut incat sa aiba un inceput cat mai placut pe server. Revenind la activitate, cum spuneam, nu joc de mult timp pe acest server si mi-am facut simtita prezenta si pe forum, am postat 2 sugestii, si mai urmeaza sa postez 1 sau 2 sugestii + un report de bug ( momentan astept sa il testez ca sa fiu sigur ca intr-adevar este bug ). Tot in scopul imbunatatirii experientei pe server i-am raportat si lui Destiny o mica problema de la capitan.. acolo unde putem schimba sabiile de reborn pentru tichete MD.. el stie mai bine despre ce este vorba. Ceea ce incerc sa spun este ca daca as face parte din staff mi-as da, ca si acum, interesul in a imbunatatii experienta tuturor pe server. Dimpotriva, nivelul meu de implicare ar creste considerabil. In functie de ce am enumerat aici, si din ce mai reiese si mai sus de la scurta descriere, eu sustin faptul ca acceptarea mea in staff-ul serverului ar avea de adus numai si numai beneficii atat pentru server si comunitatea acestuia, cat si pentru mine. Inca ceva in plus, cu engleza ma descurc aproape de perfectiune in scris.. oral sa zicem ca ar fi cateva probleme de pronuntie si ar fi putin mai mare durata dintre intrebare si raspuns. Sper ca v-am convins ca merit o sansa ;)
Last edited by Vh1Alpha3 on 10 Apr 2020, 00:41, edited 1 time in total.
[H]sketch
Helper
Helper

09 Apr 2020, 22:42

Nume în joc:sketch
Prenume:Raul-Flaviu
Vârstă:22(in 14 aprilie)
Adresă de Discord (obligatoriu)*:raulbalas#1914
Minute petrecute pe joc:10k pe principal+farmer(avand in vedere ca joc de 5 zile zic ca e ok)
Câte ore poţi sta pe joc (minim-maxim + de la cât la cât):minim 5 ore pe zi 100%, maxim am stat 19 ore
Scurtă descriere:Ma numesc Raul, imi place caterinca dar si seriozitate, sunt o persoana obsedata de perfectiune sunt calm si corect in orice situatie. Vorbesc limba engleza si imi place metinul!
Aţi avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Dacă da, detaliaţi:Nu
De ce te consideri potrivit/ă pentru gradul de [H]?:Eu cred ca sunt persoana potrivita pentru acest grad deoarece m-a prins foarte tare metinul din prima zi cand m-am apucat. Am invatat foarte repede serverul, nu tot ce tine de el dar mai invat pe parcurs, ii cunosc multe amanunte necesare noilor playeri pentru a creste cat mai repede si cat mai corect in joc si nu in ultimul rand mi-ar place sa intorc favorurile care mi-au fost puse la dispozitie de voi, cu sutele de intrebari la care mi-ai raspuns. Va multumesc si sper sa luati o decizie buna atat pentru mine cat si pentru voi. Peace!
K1ind3eR

09 Apr 2020, 23:04

Nume în joc:K1ind3eR
Prenume:Sergian
Vârstă:18
Adresă de Discord (obligatoriu)*:K1ind3eR#0206
Minute petrecute pe joc:https://imgur.com/a/EIKfxGa
Câte ore poţi sta pe joc (minim-maxim + de la cât la cât):de la 17:30 pana dimineata la 3
Scurtă descriere:Ma numesc Alex,sunt sportiv si diplomatic,sunt un om cu bun simt si cu simtu umorului bine dezvoltat .Stiu engleza la perfectie traiind intre strainii aproxiamtiv 7 ani ,la fel si franceza
De ce te consideri potrivit/ă pentru gradul de [H]?:Deoarece am o vechime pe server si cunosc deja acest server in detaliu ,dar mai ales imi place sa ajut playerii si sa pot lucra alaturi o echipa asa minunata ca voi.
crelu4ever

10 Apr 2020, 01:01

Nume in joc; UNIQUE1ST
Prenume: catalin
Vârstă:18
Adresă de Discord (obligatoriu)*:Yume#6653
Minute petrecute pe joc:35k cont principa cel care vreau helper 6k
Câte ore poţi sta pe joc (minim-maxim + de la cât la cât): 7 - 8 ore pe zi de la 11 pana pe la 4 si de pe la 8 pana la 11 cam asa
Scurtă descriere: Rabdator , atent pot conversa in engleza am mai fost [H] si as vrea sa reiau acest post . si imi place sa ajut incepatorii
De ce te consideri potrivit/ă pentru gradul de [H]?: Am mai fost helper , Doresc helper deoare ce sunt foarte vorbaret si imi place sa ajut playeri am timp sa conversez cu ei destul pot chear da si pe chat playeri cu probleme pm asa si doresc o buna stare pe server
telecomunicati22

10 Apr 2020, 10:07

Nume în joc:Sidenu
Prenume:Cristi
Vârstă:21
Adresă de Discord (obligatoriu)*:Siden #5356
Minute petrecute pe joc:12k
Câte ore poţi sta pe joc (minim-maxim + de la cât la cât):12/20
Scurtă descriere:Ma numesc Cristi , imi place sa ajut jucatorii cei noi, ma implic in tot ce tine de sv.
De ce te consideri potrivit/ă pentru gradul de [H]?: As vori [H] pentru ca cunosc destul de bine sv si doresc sa I ajut si pe altii pentru dezvoltarea acestuia .
SasakiSan

10 Apr 2020, 11:17

Nume în joc: SasakiSan
Prenume: Andrei
Vârstă: 18
Adresă de Discord (obligatoriu)*: kanzaki #3942
Minute petrecute pe joc: 43000
Câte ore poţi sta pe joc (minim-maxim + de la cât la cât): Am un program variabil, pot sta de la 10-11 dimineaţa până seara sau de la 8 seara până dimineaţa, dacă sunt impuse ore obligatorii le pot îndeplinii 100%
Scurtă descriere: Pot spune despre mine ca sunt o persoana serioasa si ma dedic in totalitate in ce fac. Incerc, pe cat posibil sa fac oamnii din jurul meu sa se simtă bine alaturi de mine, am simtul umorului si cand vine vorba de lucruri serioase, le tratez ca atare.Nu imi place minciuna, deobicei ma descotoresec foarte repede de oamenii care mint si nu sunt corecți
Aţi avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Dacă da, detaliaţi: Da, de câteva ori ( când m-am apucat de server nu ştiam că nu este voie mai deloc să zici unele cuvinte ).
De ce te consideri potrivit/ă pentru gradul de [H]?: Am ajuns să îmi doresc să intru în STAFF de când am văzut ce fel de echipă are acest server, rezultatele fiind cel mai bun exemplu și chiar mi-ar plăcea să mă implic în ceva mare care cu siguranță mai are mult de oferit. Dorința mea este datorată și faptului de ce persoană sunt, eu nu mă consider persoana perfectă, dar mă văd capabil să mă descurc în orice situație prin cultura generală. Îmi place să ascult de cineva cu experiență mai multă decât mine, dar și să ajut la rândul meu cu ce pot. Premisa mea în viață este "Respectă ca să fii respectat" și impresia bună pe care trebuie să o lași față de orice persoană. Acum revenind la model, echipa voastră bine organizată ce reprezintă stâlpul acestui server, GameMode-ul, oamenii de pe server și plăcerea mea interioară m-au făcut să imi doresc un loc in STAFF. Mulțumesc pentru citire, o zi frumoasă și numai gânduri bune!
Locked