[RO] Recrutări Helperi

Moderators: Game Developer, Game Master, Super Game Master

Locked
Russo

06 Apr 2020, 19:06

Nume în joc: [LGD]Russo
Prenume: Ionuţ
Vârstă: 22
Adresă de Discord (obligatoriu)*: Russo#1337
Minute petrecute pe joc: Image
Câte ore poţi sta pe joc (minim-maxim + de la cât la cât): Între 6 - 7 pe zi
Scurtă descriere: Salut. Mă numesc Ionuţ, am 22 de ani şi sunt din Brăila. Sunt o persoană sinceră şi un băiat cu bun simţ.
Aţi avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Dacă da, detaliaţi: Da, odată sau de 2 ori pentru limbaj.
De ce te consideri potrivit/ă pentru gradul de [H]?:Cred că în proporţie de 80-90% cunosc serverul, joc din prima lună de când s-a deschis.
Last edited by Russo on 06 Apr 2020, 20:55, edited 1 time in total.
[H]Arif
Helper
Helper

06 Apr 2020, 19:45

Nume în joc:Arif
Prenume:Adrian
Vârstă:23
Adresă de Discord (obligatoriu)*: Arif#1996
Minute petrecute pe joc:66353
Câte ore poţi sta pe joc (minim-maxim + de la cât la cât):intre 7 si 12 ore dupa ora 18 pana spre dimineata
Scurtă descriere:Ma numesc Adrian am 23 de ani locuiesc in uk, sunt o fire sociabila si imi place ordinea si disciplina
Aţi avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Dacă da, detaliaţi:da, mute uri
De ce te consideri potrivit/ă pentru gradul de [H]?:Sunt activ pe server si doresc sa ajut la pastrarea oridinii pe server, de multe ori cand stau pana tarziu e haos pe server si nu este nici un helper online, cunosc servarul in mare parte si consider ca pot ajuta playeri care au intrebari legate de joc.
Crazyness

06 Apr 2020, 20:11

Nume în joc: Crazyness
Prenume: Bogdan
Vârstă: 18
Adresă de Discord (obligatoriu)*: Crazyness#1034
Minute petrecute pe joc: 18k principal + 9534 secundar intr-o luna si putin de joc
Câte ore poţi sta pe joc (minim-maxim + de la cât la cât): 10+ , de obicei sunt activ pe timp de noapte , de la ora 10 seara pana pe la 10 dimineata , dar si in timpul zilei , in functie de program . Minim 4h on.
Scurtă descriere: Ma numesc Bogdan , am 18 ani . Sunt o fire sociabila si optimista , vorbesc fluent limba engleza dar si franceza. Imi place mult sa ajut oamenii , mai ales persoanele care merita , dar si cei care nu merita , fiind mai sufletist de fire.
Aţi avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Dacă da, detaliaţi: da, 2 mute uri , unul de 15 pentru spam chat si inca unul de 20 de minute pentru iinjuri.
De ce te consideri potrivit/ă pentru gradul de [H]?: ma consider potrivit pentru gradul de helper deoarece sunt o persoana sociablila , dornica de comunicare , de asemnea si o persoana distractiva care face diferenta dintre gluma si seriozitate . Sunt o persoana prudenta gata oricand sa sara in ajutor indiferent de probleme si sa anute jucatorii cu informatii . Sunt tipul de persoana implicata , care sare cu idei si optiuni. Precizez ca am mai avut experienta ca helper pe servere de metin si de minecraft. Am cladit servere gata de urcat pe host. Stiu cu ce se mananca si am cunostintele necesare pentru a mentine armonia si linistea pe server :D
Last edited by Crazyness on 14 Apr 2020, 03:20, edited 3 times in total.
[H]Crazyness
tisescumario1

06 Apr 2020, 21:05

Nume în joc: Etwas
Prenume: Mario
Vârstă: 19 (02.10.2000)
Adresă de Discord (obligatoriu)*: EtwasImBush#3252
Minute petrecute pe joc: 13k+
Câte ore poţi sta pe joc (minim-maxim + de la cât la cât): Pot sta conectat aproximativ 15 ore, în intervalul orar 06:00 - 15:00, respectiv 19:00 - 01:00
Scurtă descriere: Sunt o persoana sociabilă, comunicativă și cu prezență de spirit. Pun mult suflet și energie în lucrurile care mă pasionează și îmi place să acord ajutor celor care au nevoie de mine, atât în viața de zi cu zi cât și în joc. Oamenii spun despre mine că sunt conștiincios, creativ și loial dar eu cred că ține mai mult de curajul și determinarea de a-ți atinge scopul propus
Aţi avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Dacă da, detaliați: Nu am avut antecedente în joc până acum.
De ce te consideri potrivit/ă pentru gradul de [H]?: Consider că sunt potrivit datorită spiritului de competiție care mă caracterizează, a pasiunii pe care o pun în ceea ce fac dar și a creativității mele, îmi place să colaborez cu oamenii, să le dau idei noi și o nouă perspectivă asupra lucrurilor pe care ei le întâlnesc în joc. Pot explica strategii de joc și mă pot adapta foarte bine la orice nivel al jucătorilor pe care îi ajut pe parcurs.
Cu ce poţi contribui în ajutorul nostru? (idei gameplay/design/traduceri etc.): Consider că este un avantaj faptul că pot comunica foarte bine atât în limba engleză cât și în limba germană, pot concretiza idei inovative de joc.
hackieren

06 Apr 2020, 21:10

Nume în joc: hackieren
Prenume: Alexandru
Vârstă: 21
Adresă de Discord (obligatoriu)*: PayMeInGold#4292
Minute petrecute pe joc: 13813 (curent)
Câte ore poţi sta pe joc (minim-maxim + de la cât la cât): minim 4 - maxim 10 + de la 12:00 la 02:00)
Scurtă descriere: Mi se spune Alex, sunt la facultate, sunt un tip glumet si petrecaret dar in acelasi timp si serios daca este nevoie. Imi place sportul si sa petrec timp cu prietenii.
Aţi avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Dacă da, detaliaţi: Nu
De ce te consideri potrivit/ă pentru gradul de [H]?: Joc metin de foarte mult timp si cunosc foarte bine atat itemele cat si bonsurile necesare in toate situatiile. Doresc sa devin Helper pe Rodnia deoarece servarul mi se pare foarte bine pus la punct, lucru care automat implica un Staff foarte competent. Vreau sa ajut in primul rand jucatorii. O comunitate multumita si fericita este un aspect foarte important al unui server de succes deoarece doar asa el poate progresa .
AKINE

06 Apr 2020, 21:19

Nume în joc: AKINE
Prenume: Melissa
Vârstă: 18 ani
Adresă de Discord (obligatoriu)*: AKINE#7778
Minute petrecute pe joc: 125081 min doar pe contul principal
Câte ore poţi sta pe joc (minim-maxim + de la cât la cât): 9-10 ore depinde de zi, de la 15-01
Scurtă descriere: Sunt o fire calma si imi place sa ajut playerii cu raspunsuri la intrebari
Aţi avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Dacă da, detaliaţi: Da, block-chat, din cauza ca nimeni nu este perfect
De ce te consideri potrivit/ă pentru gradul de [H]?: Pentru ca ar fio experienta minunata si noua pentru mine si asta mi ar oferii posibilitatea de a ajuta playerii
Ardenn

06 Apr 2020, 22:06

Nume în joc:Ardenn
Prenume:Alin
Vârstă:23
Adresă de Discord (obligatoriu)*:TheRipper#2899
Minute petrecute pe joc:64k
Câte ore poţi sta pe joc (minim-maxim + de la cât la cât):5-6
Scurtă descriere: Vreau sa devin cel mai imparțial si corect helper care există, restul sunt doar vorbe, eu arat fapte
Aţi avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Dacă da, detaliaţi:Doar mici neînțelegeri pe unele subiecte
De ce te consideri potrivit/ă pentru gradul de [H]?:Am căpătat destule experiențe atât în partea pvm cat si pe partea pvp Si cred ca am ajuns la nivelul sa pot ajuta pe altii
Snapple10

06 Apr 2020, 23:19

Nume in joc:PoSeDaT
Prenume:Casian
Varsta:21
Adresa de Discord (obligatoriu)*:Pshihopat#7747
Minute petrecute pe joc:11000 pe caracterul pe care vreau sa aplic ca H
Cate ore poti juca pe joc (minim-maxim + de la cat la cat): in timpul saptamani de la 15 ziua pana pe la 3 4 seara , iar in weekend de la 12 ziua pana la 3 4 noaptea
Scurta descriere: Ma numesc Casian , sunt sociabil cu toata lumea , am simtul umorului, sunt o persoana calma cunosc limba engleza si limba spaniola
Ati avut antecedente pe joc ?(Block-chat/Ban) Daca da . detaliati: Nu
De ce te consider potrivit /a pentru gradul de (H)?:Pentru ca imi place sa ajut playeri . am experienta pe metin si cunosc foarte bine serverul .imi place serverul foarte mult . joc de 6 luni si sper sa am sansa sa pot deveni unul dintre voi !
AndreiBng

06 Apr 2020, 23:25

Nume în joc:Leny
Prenume:Andrei
Vârstă:22
Adresă de Discord (obligatoriu)*:ZwIllInge#4855
Minute petrecute pe joc:65751
Câte ore poţi sta pe joc (minim-maxim + de la cât la cât): De la 08:00-12:00 (Dimineata) 15:30-20:30 (Seara) /10h+ (Privat)
Scurtă descriere:Sunt o persoana rabdatoare, calma bine pus la punct, O persoana cu caracter , o persoana cu simtul umorului !
Aţi avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Dacă da, detaliaţi: Nu/Da
De ce te consideri potrivit/ă pentru gradul de [H]?:Aici intervin cu un subiect foarte lunga din punctul meu de vedere ! Am o vechime de 6 luni de zile cu foarte multa exp. dobandita in timp. Vreau sa candidez la postul de H ca sa pot sa ajut cu informatile pe care sunt in momentul respectiv. Pe mine unul nu ma int. orice fel de plata facuta pe baza munci mele . Stiu in ce ma bag si stiu ce obligati sunt la baza regulamentului .Efectiv ma int postul sa pot sa fiu acolo cat de mult posibil sa ajut cand este nevoie . Pot sa fiu de foloes daca este nevoie de mine in orice discutie cu Staff-ul orice fel de problema ma implic si sunt acolo cand este nevoie, Limbi la baza : Germana/Engleza Cunostinte in diferite probleme (Informatica) etc. Mai multe detali se poate dovedi pe o comfa cu Staff-ul respectv. Va multumesc anticipat !!! ;)
qSilviu

06 Apr 2020, 23:27

Nume in joc : SilviuMixYT
Prenume:Silviu
Vârstă: 23
Adresă de Discord (obligatoriu)*: Silviu.#0001
Minute petrecute pe joc: 17k pe principal + 10k pe secundare https://prnt.sc/ruaaj5
Câte ore poţi sta pe joc (minim-maxim + de la cât la cât): Am foarte mult timp disponibil in aceste vremuri grele atacate si incercate de caratina. Minim 4-5 ore fara indoiala.
Scurtă descriere: Silviu 23 de ani, lucrez intr-un magazin de informatica.Sunt foarte pasionat de tot ce cuprinde gaming, atat pe plan de joc cat si de vizionare.
Aţi avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Dacă da, detaliaţi: Da, cateva block-chat pentru mici conflicte.
De ce te consideri potrivit/ă pentru gradul de [H]?: Aceasta intrebare e capcana? Daca m-as lauda singur nu ar fi frumos. Am observat ca serveru e in crestere si o sa devina international, vorbesc perfect spaniola.
Cunosc foarte bine serveru' in stil pvm cat si pvp,deci pot sa indrum jucatorii,atat cu informatii cat si cu aspecte administrative ale jocului propriu zis,atat in-game cat si pe live-urile de pe youtube
Last edited by qSilviu on 07 Apr 2020, 04:53, edited 1 time in total.
Image
Locked