[RO] Recrutări Helperi

Moderators: Game Developer, Game Master, Super Game Master

beibi

06 Apr 2020, 11:57

Nume în joc: beibi
Prenume: Lucas
Vârstă: 20
Adresă de Discord (obligatoriu)*: LucasEduard#5836
Minute petrecute pe joc: 102618
Câte ore poţi sta pe joc (minim-maxim + de la cât la cât): 8,9,10,11,12,13
Scurtă descriere: Am cei 3 ani de acasa, raspund cu drag playerilor acestei comunitati numite RODNIA, sunt foarte calm si gestionez bine situatiile.
Aţi avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Dacă da, detaliaţi: au fost niste lucruri minore
De ce te consideri potrivit/ă pentru gradul de [H]?: cred ca pot cotribui la dezvoltarea serverului (cu mici idei)
oSelleRoyal

06 Apr 2020, 13:31

Nume în joc:oSelleRoyal
Prenume:Andrei
Vârstă:18
Adresă de Discord (obligatoriu)*:Rowin#8614
Minute petrecute pe joc: 48k
Câte ore poţi sta pe joc (minim-maxim + de la cât la cât): 10 -23/00
Scurtă descriere: Sunt calm , rabdator , grijuliu , atent , si cu experienta pe srv , joc de 1 si 3 luni pe srv si stiu foarte bine , si cel mai important responsabil
Aţi avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Dacă da, detaliaţi: da pe fostul cont
De ce te consideri potrivit/ă pentru gradul de [H]?: pentru ca am experienta si stiu cu ce se" mananca"
Last edited by oSelleRoyal on 06 Apr 2020, 13:39, edited 1 time in total.
Atheus

06 Apr 2020, 13:32

Nume în joc: Atheus
Prenume: Sergiu
Vârstă: 21
Adresă de Discord (obligatoriu)*: Atheus#1401
Minute petrecute pe joc: 26k pe contul principal + 19k pe farmer
Câte ore poţi sta pe joc (minim-maxim + de la cât la cât): Intre 2-8 ore de la 10AM pana la 1-2 AM
Scurtă descriere: Student anul 3 la Politehnica, Automatica si Calculatoare, profil Ingineria Sistemelor, specializare Informatica Aplicata. Dezvoltator web in prezent, TeamLeader la 3 proiecte. Detinator de certificare Cambridge nivel B2 pentru limba engleza.
Aţi avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Dacă da, detaliaţi: Block-chat nu mai stiu. Ban nu.
De ce te consideri potrivit/ă pentru gradul de [H]?: Datorita profesiei in care activez sunt obisnuit sa lucrez cu oamenii, sa ii indrum si sa le raspund la intrebari. Am mai fot helper si pe alte servere.
aladin420

06 Apr 2020, 13:49

Nume în joc:Aladin420
Prenume:Mihai-Alexandru
Vârstă:21
Adresă de Discord (obligatoriu)*:culialex#0321
Minute petrecute pe joc:35851
Câte ore poţi sta pe joc (minim-maxim + de la cât la cât):Pot fii online si raspunde la PM-uri chiar si in timpul serviciului.In medie pot sta minim 4-5 ore si maxim in jur de 12
Scurtă descriere:Salut!Sunt Alex , am 21 de ani si sunt student in bv la Inginerie Electrica si Calculatoare urmand specializarea Inginerie electrica si stiinta calculatoarelor cu predare in limba engleza(pot demonstra cu carnetul si legitimatia de student) ceea ce inseamna ca sunt cunoscator de limba engleza fiind certificat cu calificativul C1.De asemenea cunos limba germana la nivel mediu si franceza la nivel incepator(pot demonstra cu diplome acreditate) de asemenea sunt o fire calda , imi place sa ajut playerii cu informatii , sunt in diferite grupuri de discord , imi place sa socializez si sunt dornic sa intru in echipa rodnia.
Aţi avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Dacă da, detaliaţi:Ban 7 zile pentru utilizarea macro-urilor nu stiam ca este ilegal pe atunci
De ce te consideri potrivit/ă pentru gradul de [H]?:Ma consider potrivit deoarece am aptitudini necesare pentru a ocupa acest post.In primul rand sunt multilingvistic cunoscand engleza la nivel de expert , germana la nivel mediu spre avansat , franceza la nivel incepator iar spaniona mea este momentan un hobby dar inteleg limba in mare parte si pot vorbi fraze scurte.Sunt cunoscator al jocului jucand aprox din noiembrie-decembrie , regulamentul l-am citit si recitit de multe ori acum il stiu , am fost sportiv de performanta unde am capatat aptitudini de lucru in echipa , nu sunt absurd , nu ma enervez repede.De asemenea avand ca specializare la facultate si ,,calculatoare" cunosc limbajele web html , java script , css si pot ajuta la administrarea paginilor web si forumurilor de asemenea am cunostiinte in designe-ul perso-urilor creeand perso-uri pentru diferiti jucatori(pot aduce dovezi si pot face o proba cu un perso crea live) in plus respect echipa rodnia si munca depusa de ei.
Caporalu

06 Apr 2020, 14:48

Nume în joc: Caporalu
Prenume: Marius
Vârstă: 17
Adresă de Discord (obligatoriu)*: Caporalu#4181
Minute petrecute pe joc: 20.000
Câte ore poţi sta pe joc (minim-maxim + de la cât la cât): undeva la 5-6h pe zi, de la 14-17 si 20-22 (depinde de situatie)
Scurtă descriere: Sunt o persoana sociabila, cu simtul umorului bine dezvoltat. Imi place sa lucrez in echipa, sunt o fire ambitioasa si nu ma las batut pana nu iese totul perfect. Imi place sa mi fac prieteni noi si sunt gata pentru orice experianta noua.
Aţi avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Dacă da, detaliaţi: Block-chat de cateva ori, lucruri marunte.
De ce te consideri potrivit/ă pentru gradul de [H]?: Imi place sa ajut oamenii, sa ii indrum catre drumul cel bun.
Image
Image
purpledrank

06 Apr 2020, 16:17

Nume în joc: purpledrank
Prenume: Razvan-Paul
Adresă de Discord (obligatoriu)*: purpledrank#1056
Minute petrecute pe joc: 20k
Câte ore poţi sta pe joc (minim-maxim + de la cât la cât): minim 6 ore , maxim 12-14 ore (depinde de zile) / interval orar : 09:30 - 17:30 (am job dar in 90% din cazuri lucrez de acasa chiar si cand nu este pandemie ... deci ma pot intra in medie 3 ore in timpul job-ului) dupa care 18:00 - 02:00 ; 03:00 (full time metin :D)
Scurtă descriere: Numele meu este Razvan , am 21 de ani , sunt din Bucuresti , sunt o fire glumeata , imi place sa socialize si imi place sa lucrez in echipa. Sunt dependent de sport si de calculator in acelasi timp (fatal combination)
Aţi avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Dacă da, detaliaţi: Din fericire , nu
De ce te consideri potrivit/ă pentru gradul de [H]?: Ma consider potrivit pentru a ocupa aceasta functie pentru ca: ma joc din Noiembrie pe server , am adus multi prieteni aici si am invatat foarte repede cam tot ce se intampla pe server , imi place sa ajut oamenii chiar incerc sa raspund tuturor persoanelor ce imi dau PM pe joc sau cer ajutor pe striga , chiar am facut un discord pentru persoane ce vor sa se joace si nu au prieteni cu care sa faca acest lucru , am reusit sa formam o mica "comunitate" de 11 persoane , incerc pe cat de mult pot sa ajut persoanele noi cu iteme sau cu raspunsuri.
lacatusualex1

06 Apr 2020, 16:34

Nume în joc: PanteLimon

Prenume: Alex Valentin

Vârstă: Am vârsta de 20 de ani.

Adresă de Discord (obligatoriu)*: AlCapone4Y#2712

Minute petrecute pe joc: Dețin peste 15k minute în total.

Câte ore poţi sta pe joc (minim-maxim + de la cât la cât): Pot sta minim 4-5 ore și maxim nu am măsurat niciodată, obișnuiesc să mă pierd în timp. Orarele diferă în funcție de timpul meu liber, de obicei în după amiază până seara târziu.

Scurtă descriere: M-am născut în Târgu-Jiu și am petrecut adolescența acolo, după m-am mutat în Italia și actual locuiesc acolo de peste 10 ani. Studiez la o școală specializată cu întreținerea unei mașinării din fabrici. In schimb ca hobby de obicei mă ocup cu rezolvat probleme la pc-uri, laptopuri, schimbat componente ecc. Mă joc metin2 mai mereu când pot pentru că este un joc care mi-a marcat copilăria. Sunt un băiat liniștit și educat, știu să respect o persoană atâta timp cât primesc respect, nu mă înjosesc pentru nimeni dacă știu sigur că am dreptate, dar sunt disponibil să ascult și părerea altora. Rezolv problemele altora înainte de a le rezolva pe ale mele, sunt un băiat simplu de fel.

Aţi avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Dacă da, detaliaţi: Din ce rețin eu personal nu am avut niciodată antecedente pe server.

De ce te consideri potrivit/ă pentru gradul de [H]?: Nu mă consider un model ca membru al unui staff pentru că nimeni nu e perfect după părerea mea, aplic pentru acest post pentru că vreau să ajut mulți începători să își dezvolte un gameplay mult mai usor și mai rapid de avansat. În calitate de jucător am dat de mulți helperi care ori nu răspundeau și când răspundeau iți trimiteau un link pe forum la cea mai banală întrebare, ori iți răspundeau în sec. Eu sunt de părere că dacă nu ai timpul sau cheful necesar pentru un post de genul, atunci nu aplica. Țin să menționez că dacă o să fiu ales o a imi dedic trup și suflet pentru post.
stefanagn

06 Apr 2020, 16:51

Nume în joc: Faninoiu
Prenume: Ștefan
Adresă de Discord (obligatoriu)*: xilonicus#6893
Minute petrecute pe joc: 13095 + 13000 pe caracterul PVP si pe Farmer.
Câte ore poţi sta pe joc (minim-maxim + de la cât la cât): Minim pot sta 3 si maxim 12 ore, între ce ore depinde, de obicei stau de la 12 ziua pană noaptea pe la 12-1.
Scurtă descriere: Mă numesc Ștefan, am 21 de ani, sunt din București,sunt student și lucrez în paralel, îmi place sa lucrez în echipa, îmi place sa ajut oamenii, cunosc limba engleză la un nivel avansat.
Aţi avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Dacă da, detaliaţi: Nu am avut antecedente.
De ce te consideri potrivit/ă pentru gradul de [H]?: Mă consider o persoană deoarece am trecut trecut prin toate etapele jocului și știu ce trebuie sa faci in majoritatea situațiilor(șefi/metine), cunosc limba engleză și asta mi se pare că este un avantaj, deoarece am obsevat ca au început sa apară multi jucatori straini, care intreabă pe all chat diferite chestii. Mereu când am găsit un bug l-am raportat deoarece asa mi se pare civic.Mulțumesc pentru timpul acordat.
Last edited by stefanagn on 23 Apr 2020, 16:15, edited 2 times in total.
ovidiumn

06 Apr 2020, 18:36

Nume pe joc:CoronaVS
Prenume :Ovidiu
Varsta:23
Adresă de Discord (obligatoriu)*: ovidiumnn
Minute petrecute pe joc:12.000
Pot sa stau pe joc minim 4-5 ore pe zi si maxim a-si putea spune 12 ore .
Cel mai probabil de la ora 12-14 până la 03-05 dimineata
Scurtă descriere:Sunt o persoana destul de sociabilă, având experiențe cu lucrul in echipa si activitati ce impun un bun comportament in colectiv.Cred ca m.i se potrivesc genul de joburi (sa zicem asa)care solicită un caracter răbdător și motivant.
Aţi avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Dacă da, detaliaţi:Parca am avut mute odată pentru 2.3 ore ,dar nici până acum nu am.aflat de ce..

De ce te consideri potrivit/ă pentru gradul de [H]?:
Asa cum am precizat mai sus ,consider că imi sunt potrivite atribuțiile de genul,plus ca in acelasi timp pot sa fac si ce imi place ,adică să joc acest joc .Din punctul meu de vedere,acum cuvintele nu conteaza foarte mult,normal ca oricine ar aplica ar spune doar ce trebuie auzit.Sper sa am ocazia sa particip la un interviu si acolo sa incerc sa obtin acest job.
Cynzia

06 Apr 2020, 19:00

-Nume în joc: Cynzia
-Prenume: Roxana
-Vârstă: 18
-Adresă de Discord (obligatoriu)*: 𝓡oxana#6973
-Minute petrecute pe joc: 42.779 ( doar pe caracterul cu numele Cynzia ;) )
-Câte ore poţi sta pe joc (minim-maxim + de la cât la cât): Minim 7 , maxim 10-11 idk.
-Scurtă descriere: Consider ca sunt o persoana rabdatoare si intelegatoare.
-Aţi avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Dacă da, detaliaţi: N-am avut niciodata mute/ban sau conflicte cu membrii Staffului.
-De ce te consideri potrivit/ă pentru gradul de [H]?: Joc Rodnia de la deschidere si cunosc cam totul despre acest server. ( P.S : Imi place sa ajut oamenii. )

Image
Last edited by Cynzia on 10 Apr 2020, 12:58, edited 5 times in total.
Image
Locked