[RO] Recrutări Helperi

Moderators: Game Developer, Game Master, Super Game Master

Locked
Kwen
Administrator
Administrator

05 Apr 2020, 17:39

Image

Dragi jucători,

Echipa noastră este într-o continuă campanie de recrutare a jucătorilor "unicorn", care dispun de determinare şi timp liber pentru a ne ajuta să ne ducem la bun sfârşit misiunile din spatele cortinei. Suntem în căutare de oameni activi, dornici să îmbunătăţească calitatea jocului, persoane calme, răbdătoare, care pot media cu uşurinţă diverse situaţii conflictuale şi care să nu dea curs altora.

Image

- Oferirea de răspunsuri în "PM" la întrebările jucătorilor.
- Sancţionarea jucătorilor care nu respectă regulamentul chat-ului.
- Raportarea de jucători care utilizează programe ilegale.
- Raportarea de bug-uri (găsite de jucători sau de către ei însăşi).
- Transmiterea sugestiilor proprii/ale jucătorilor către superiori.

Image

- Helperii vor acea acces la comenzi pentru a asigura liniştea în joc.
- Helperii vor primi salariu (în MD - Monede Dragon), săptămânal, în funcţie de activitate (minute petrecute pe joc + implicare în buna funcţionare a server-ului).
- Helperii dispun de bonusuri în funcţie de implicare, campanii ce ţin de activitatea în plus, pe lângă responsabilităţile prestabilite.

Image

1. Vârsta minimă este de 16 ani.
2. Folosirea corectă a limbii române.
3. Limba engleză este obligatorie (un nivel decent, conversaţional). Cunoaşterea altor limbi precum: germană/turcă/poloneză/italiană/franceză etc. este contituit un avantaj considerabil.
4. Minim 6k minute petrecute pe server.
5. Cunoaşterea regulamentului serverului şi respectarea acestuia.

Dacă consideri că eşti potrivit pentru acest grad, te rugăm să laşi un reply în acest topic, conform următorului model:
Nume în joc:
Prenume:
Vârstă:
Adresă de Discord (obligatoriu)*:
Minute petrecute pe joc:
Câte ore poţi sta pe joc (minim-maxim + de la cât la cât):
Scurtă descriere:
Aţi avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Dacă da, detaliaţi:
De ce te consideri potrivit/ă pentru gradul de [H]?:

*Cei selectaţi pentru interviu vor primi add pe Discord, urmând a fi îndrumaţi.

*Cererile vor rămâne deschise o săptămână.
EddwardSPX

05 Apr 2020, 17:44

Nume în joc: EddwardSPX
Prenume: Eduard
Vârstă: 20
Adresă de Discord (obligatoriu)*: EddwardSPX#5353
Minute petrecute pe joc: 27000+ min si 14000+ pe farmer
Câte ore poţi sta pe joc (minim-maxim + de la cât la cât): De la 13 pana la 04/05 sau chiar mai tarziu, cel putin 8 ore pe zi,
Scurtă descriere: Ma numesc Eduard, sunt student, imi plac jocurile video, ca si caracter sunt o persoana de treaba, amuzanta, stiu sa respect si imi place sa ajut lumea.
Aţi avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Dacă da, detaliaţi: Nu!
De ce te consideri potrivit/ă pentru gradul de [H]?: Deoarece ma joc metin de mult timp, am petrecut o gramada de timp pe acest server, stiu sa ma comport in societate si sa ajut pe cineva, am cunostintele necesare pentru acest post, stiu sa nu fac abuz de acest grad.
Last edited by EddwardSPX on 05 Apr 2020, 17:53, edited 1 time in total.
george19

05 Apr 2020, 17:50

Nume în joc: ExtazYsHere
Prenume: George
Vârstă: 24
Adresă de Discord (obligatoriu)*: Eztaz#2782
Minute petrecute pe joc: 10.500 +
Câte ore poţi sta pe joc (minim-maxim + de la cât la cât): 2 - 6 h / 20:00 - 02:00
Scurtă descriere: Răbdător, Atent , grijuliu
Aţi avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Dacă da, detaliaţi: Nu
De ce te consideri potrivit/ă pentru gradul de [H]?
Ma consider un bun [H] pentru ca incerc sa ajut comunitatea chiar si acum neavând [H] primesc PM-uri de la playeri , incerc sa ajut cat pot / cum pot .
Multumesc.
Tommy

05 Apr 2020, 17:51

Nume în joc: Tommy
Prenume: Alex
Vârstă: 19
Adresă de Discord (obligatoriu)*: Tommyz#6384
Minute petrecute pe joc: 36k, 25k pe farmer
Câte ore poţi sta pe joc (minim-maxim + de la cât la cât): Programul meu este flexibil, pot sa stau si de la ora opt dimineata pana seara la mizeul noptii, sau de pe la ora 3 4 dupa amiaza, pana la 5 6 dimineata.
Scurtă descriere: Ma consider o persoana deschisa, sociabila,nu prea imi place sa mint, chiar multi imi zic ca sunt prea sincer cateodata, imi place sa ajut cu ce pot, simtul umorului chiar si in situatii nepotrivite din pacate, recunosc ca am si defecte, dar incerc sa ma perfectionez, desi stiu ca nu am sa reusesc in totalitate vreodata.
Aţi avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Dacă da, detaliaţi: Block-chat, de cateva ori.
De ce te consideri potrivit/ă pentru gradul de [H]?: Imi place sa ajut cu ce pot, atunci cand am ocazia, de aceea am si optat pentru a contribuii la traducerile de pe server. Deasemenea joc de cateva luni bune pe acest server si consider ca am capatat cunostintele necesare pentru a ii ajuta pe jucatorii noi veniti. Mereu am raportat bug uri diverse, pentru ca imi place acest server si pot spune ca imi pasa. Sunt activ si pe forum cu diverse sugestii care pot oferi, cel putin din punctul meu de vedere, experiente de joc mai bune
Image
Unsurosu

05 Apr 2020, 17:53

Nume în joc: UnsurosuYT
Prenume: Valentin Cristian
Vârstă: 22
Adresă de Discord (obligatoriu)*: Unsurosu#8944
Minute petrecute pe joc: Peste 25.000 intre caracterul principal si farm.
Câte ore poţi sta pe joc (minim-maxim + de la cât la cât): Minim 5 ore. Maxim peste 12 ore. Intre orele 10:00 -07:00
Scurtă descriere: Sunt un jucator foarte social si respect orice om. Gandesc de 2 ori inainte de a spune un lucru. Prin toate astea sunt o persoana careia ii plac lucrurile perfecte, a duce orice target la capat cu succes si cat mai perfect.
Aţi avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Dacă da, detaliaţi: Nu.
De ce te consideri potrivit/ă pentru gradul de [H]?: In primul rand pentru limba Spaniola. In al doilea rand prin live-urile mele ajutam deja playeri + in-game. Lucrurile astea le fac si la momentul actual. Petrec destul timp in-game si cred ca as putea fi de folos comunitatii Rodnia2.
Last edited by Unsurosu on 05 Apr 2020, 18:24, edited 1 time in total.
bogdii

05 Apr 2020, 17:59

Nume în joc: Bogdii
Prenume: Bogdan
Vârstă: 22
Adresă de Discord (obligatoriu)*: Bogdii#0570
Minute petrecute pe joc: 10k +
Câte ore poţi sta pe joc (minim-maxim + de la cât la cât): 8-10 ore, în timpul săptămânii de la 8 AM - 23 PM, în weekend 12 PM - 2 AM
Scurtă descriere: Salutare, mă numesc Bogdan, sunt student în anul 3 la Facultatea de Științe Economice. Lucrez în domeniul online la o agenție de SEO. În timpul liber ofer servicii clienților mei în creare de website-uri, optimizare SEO + multe altele.
Aţi avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Dacă da, detaliaţi: Nu.
De ce te consideri potrivit/ă pentru gradul de [H]?: Deoarece limba română este unul dintre lucrurile esențiale în domeniul în care activez și presupun că sunt potrivit pentru un post de genul în această comunitate.

Cheers :)
izanagi999

05 Apr 2020, 18:03

Nume în joc: Izanami
Prenume: Alexandru
Vârstă: 18
Adresă de Discord (obligatoriu)*: Luffy#5253
Minute petrecute pe joc: Am 9570 minute.
Câte ore poţi sta pe joc (minim-maxim + de la cât la cât): Minim 4 ore.
Scurtă descriere:
Mă numesc Alexandru, am 18 ani.Cred că sunt capabil de a mă adapta pentru a face față oricărei probleme. Sunt o fire sigură pe mine, iar după părerea mea consider că respectul este pe primul loc, deoarece dacă respecți vei fii respectat.Cuvintele sunt de prisos să mă descriu, adevărata valoare este în ceea ce gândești, cum acționezi și cum te comporți!

Aţi avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Dacă da, detaliaţi: Nu, nu am avut.
De ce te consideri potrivit/ă pentru gradul de [H]?
Nu mă cred neapărat potrivt, dar vreau să ajut playerii în cunoașterea server-ului.
Baros2000

05 Apr 2020, 18:06

Nume în joc:RealPeeps
Prenume:Ciprian
Vârstă:20
Adresă de Discord (obligatoriu)*: PeepsNightclub#5358
Minute petrecute pe joc: 10.000 / pe conturi diferite
Câte ore poţi sta pe joc (minim-maxim + de la cât la cât): 12-14 ore , de la ora 12PM pana pe la ora 12-1-2-3-4 AM
Scurtă descriere: Ma numesc Ciprian , am 20 de ani. Am jucat Rodnia de mai multe ori dar a trebuit sa iau pauze din cauza serviciului . Acum din cauza virusului , am timp sa ma “reapuc” și sa petrec timpul pe joc liniștit .
Aţi avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Dacă da, detaliaţi: Acum recent , cam de o samptamana , eu terminând cu munca de câteva zile , am început sa ma joc Rodnia din nou. Am avut un cont lăsat de la un prieten full + ceva conturi ale mele . Ne-având timp , l-am lăsat pe fratele meu care și el joaca metin ( are 11 ani) sa se joace pe ele cât eu sunt plecat cu munca . De 3 zile , m-am trezit cu ban pe toate conturile pe care am avut Ip-ul meu ( deoarece folosim același IP ) dar am comunicat cu staff-ul și pot juca liniștit dacă nu se mai întâmpla așa ceva , și ma voi asigura ca nu se va mai întâmpla .
De ce te consideri potrivit/ă pentru gradul de [H]?: Având in vedere ca am “crescut” in Marea britanie de la o vârsta mai frageda , limba engleză este un avantaj . Vorbesc și scriu perfect gramatical atat limba romană cât și limba engleză. Am o anumită vârsta și am trecut de stagiul de jucat metin sa bonusez iteme și sa bat boși , prefer sa îmi dedic timpul ajutând alți playeri,făcându-i sa înțeleagă și sa poată juca liniștiti acest server minunat,din aceasta cauza am decis sa aplic pentru acest grad. Mulțumesc !
Oana

05 Apr 2020, 18:07

Nume în joc: Oanaa
Prenume: Oana
Vârstă: 25
Adresă de Discord (obligatoriu)*: Oana#8493
Minute petrecute pe joc: 17.033 +32.609 cont secundar
Câte ore poţi sta pe joc (minim-maxim + de la cât la cât): in timpul saptamanii minim 3-4 ore, in weekend se poate si toata ziua
Scurtă descriere: sunt o fire deschisa, sociabila si rabdatoare. Imi place sa ma dedic in diverse proiecte si sunt pasionata de arta si gaming.
Aţi avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Dacă da, detaliaţi: nu
De ce te consideri potrivit/ă pentru gradul de [H]?: Sunt sociabila si imi place sa ajut cum pot, cunosc destul de bine serverul.
GhergheDragos

05 Apr 2020, 18:09

Nume în joc:XenNnia
Prenume:Dragos
Vârstă:16
Adresă de Discord (obligatoriu)*:StefanDragos #2802
Minute petrecute pe joc:7000 pe pvp + 8600 pe caracterul pe care vreau sa aplic ca H
Câte ore poţi sta pe joc (minim-maxim + de la cât la cât): in timpul saptamanii de la 5-6 pana noaptea pe la 1 -2 iar in weekend de la 2 ziua pana noaptea pe la 2 -3
Scurtă descriere: Ma numesc Dragos , am simtul umorului imi place sa ajut oamenii oricat de putin , sunt o persoana calma si concreta , cunosc foarte bine limba engleza si strictul necesar din franceza
Aţi avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Dacă da, detaliaţi:Nu
De ce te consideri potrivit/ă pentru gradul de [H]?: Pentru ca imi place sa ajut playeri , am experienta pe metin si cunosc multe amanunte , imi place foarte mult comunitatea rodnia 2 , joc de 5 luni si sper sa am parte de o sansa si sa pot lucra cu voi !
Locked